Kolem Čech 2010
Konečně nadešel dlouho očekávaný den, sobota 24.7.2010, kdy se měla uskutečnit akce, kterou jsme s Mámou plánovali na motorce pro letošní rok. Počasí nám ovšem nepřálo a tak, vzhledem k dostatečné časové rezervě jsme se rozhodli, posunout odjezd až na neděli.

Ráno, které už bylo bez deště jsme vyrazili směr Náchod a vodní nádrž Rozkoš se stejnojmenným názvem kempu od kterého by si člověk možná ledacos sliboval…

Naše první cesta vedla přes Svitavy, zámek Litomyšl, z. Nové Hrady, z. Opočno až do našeho kempu.   

                            Zámek Litomyšl                                                    Zámek Nové Hrady
                                                                                   Zámek Opočno

 
Tmavé mraky byly všudypřítomné, ale nakonec se povedlo, jak nejmenovaná říká, dorazit se „suchou Riflou“. Postavili jsme stan a začalo pršet. Zrušili jsme tedy vycházku do Babiččina údolí a po prohlídce docela velkého kempu a občerstvení jsme ulehli.

  


Druhý den ještě stále vytrvale mrholilo. Máma mne svědomitě obracela, abych neměl proleženiny od toho válení. Kolem poledne se počasí mírně umoudřilo a to tak, že přestalo pršet. Rychle jsme vše zabalili a kolem 12.30 vyrazili. Cestu jsem ještě zkrátil. Vypustil jsem Vrchlabí, hrad Kost a zámek Hrubá Skála. Nakonec jsme tedy pokračovali přes Dvůr Králové, Jičín, zámek Sychrov, Tanvald, v.n. Souš až do Atc Frýdlant. Dokonce jsme projížděli kolem FC-em oblíbeným kempem v Lužanech, kdy Máma pravila:“ Nejsme tady nějak brzo?“  

Po příjezdu jsme se ubytovali a po prohlídce města, kde žije docela dost rómských spoluobčanů, jsme se raděj vydali nazpět „hlídat svůj majetek“.  

                       Zámek Sychrov                                                   Zámecký park
                                                                                    Atc FrýdlantV úterý se po snad čtyřech dnech objevilo sluníčko. Naše dnešní etapa vedla přes Českou Kamenici, Hřensko, Děčín – nádhera, a těsně kolem hranic Tisá, Krupka, Litvínov a Atc Prunéřov. S sebou jsem pro kamaráda Kyldu vezl DVD s fotkami  ze Svahové a tak jsme se večer setkali u několika sklenic 12-tky Gambáče.                                                                                    Atc Nýrsko


Ráno jsme pokračovali přes Boží Dar, na Karlovy Vary, Tachov, Bělou n. R., Babylon až do Nýrska. Tam se nachází krásný rodinný kemp, který byl z těch, co jsme na trase navštívili, asi ten nejlepší. Opět začalo poprchávat. Vzali jsme tedy pláštěnky a vyrazili do městečka na malou vycházku. Při zpáteční cestě jsme ještě koupili pizzu a vínko do stanu, protože stále pršelo.

  Ve čtvrtek jsme vyrazili na Železnou Rudu, Horskou Kvildu, Volary a po silnici č.1631 do H. Plané. Jaké bylo ovšem naše překvapení, když jsme zjistili, že konec silnice končí ve vodě, jako by tu kdysi býval veliký most. Neposlechl jsem tedy soudruha Gármina, který snad chtěl, abych se naučil pořádně plavat a uhnul jsem na silnici 1634. Po chvíli jsem si však vzpomněl na Kožlany a hle - starci se rozsvítilo – přívoz! Za 50Kč nás převezl na druhý břeh.                                                    


V průběhu plavby nás ovšem překvapil déšť, který nakonec přešel v docela prudkou bouřku. Do cíle zbývalo nějakých 35km. Na cestě jsem testoval novou pláštěnku na jachting, (chudáci jachtaři) není dobrá. Tak jsem ještě nikdy nezmokl. Na Atc Modřín pod stan to nešlo, tak jsme našli ubytování v chatové osadě  Hélios v Lipně n. Vltavou. Zaparkovali jsme Fazera a šli do hospůdky s recepcí domluvit nocleh. Když to viděl vrchní řekl:“ A motorku si neschováš???“

Otevřel dveře k výčepu a já najel mezi hosty. No, divné zvyky v těch Čechách, ale špica! „Ještě to proberu s Bolkem a zavedeme to i u nás na Moravě.“ Nakonec jsme pořídili chatu pro čtyři, s kuchyňkou, dvěma ložnicemi, WC a sprchou za 930Kč. Jo a jedním dvojplotýnkovým vařičem na sušení nad kterým se nám během večera podařilo vše docela usušit.

                                             


Pátek měl být dnem našeho návratu. Příroda ovšem chtěla jinak. Pršet nepřestalo a tak nezbylo, než si připlatit další noc.Abychom si zkrátili čas vyrazili jsme na vycházku a nákup do městečka. Cestou jsme narazili na prodejnu PSI. Objevil jsem v ní motoboty, které jsem měl vyhlédnuté už dřív. Vyslechl jsem výklad prodejce a rozešli jsme se s tím, že si je koupím na jejich pobočce v Brně. Druhý výklad byl pro změnu od Mámy, která mne přesvědčovala, že na boty jsem dostal už k narozeninám v březnu a ať si je tedy koupím. Nevěřili by jste, ale nechal jsem se sprostě ukecat a při zpáteční cestě si je koupil i s rukavicemi.                                              Konečně jsme se v sobotu dočkali slunečného rána. Rychle jsme pobalili, vrátili klíče a vyrazili přes Kaplice, Hrdlořezy, Chlum u Třeboně, Jindřichův Hradec, Telč a Třebíč do Měnína.


Celkem jsme najeli 1262km. Nakonec ještě přidávám poslední foto zadního kola, které bylo sjeté rovnoměrně a po příjezdu vypadá takto:                         Okruh kolem Čech v protisměru hod.ručiček........

  

                                                  Autor: Radek | Datum: 05.08.2010 | Čtenářů: 549 | Reakcí: 8 | Hodnocení : 7

Obrázky k článku :
Žádné nejsou nastavené.

Pro hlasování se musíte přihlásit


Komentáře od tohoto článku :
- Radka
Moc hezký článek i fotečky :)

- Agát
Krásná cesta, krásné zážitky, krásný článek ... zkrátka umíte! Ale ty zvyky jsou (někde) v Čechách krásné, viď.

- Radek
Pozor, já si na počasí vůbec nestěžuju. Kromě asi dvou dnů bylo počasí ideální na motorku. Prostě jen ty "dramatičtější" dešťové situace jen víc popisuju, tak to snad vypadá, že nám to nevišlo. Být ve Frýdlantu tento týden...

- vosa
Táto, špica článek, docela jsi mě rozesmál :-)) Tož dobrej trénink na ,,suchou riflu" , ale ještě musíš hodně trénovat a zmoknout..bzz ollé

Moc - Pejrak
hezké počteníčko. Jen je škoda , že nemáš fotku motky ve výčepu, to bych jí snad i záviděl :-))) .

- pitrysek3
Pěkný pěkný.Jeli jste i přes Tachov a ani se nám neozvali syčáci Moravský???? Půjčili by jsme vám deštník a Fazerka bych ti taky schoval,sice ne do výčepu,ale aspoň do garage.

- Šóšin
Radku,hezké.A taky Ti nechybí humor i když trochu teče do bot a to se mi líbí.Tak přeji Mámě I Tobě hodně dalších zdárných výletů.

- Luděk (admin)
Moc pěkně napsané! Radku, když vidím v jakém počasí jezdíte na dovolenou, tak nechápu proč jste na sraz do Svahové jeli autem??? :-))

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Dalších 5 článku z kategorie Fazer obsah a podkategorie Články

Report z letošního červnového setkání členů Fazerclubu v Mýtě u Rokycan. od Luděk (admin)
Do rekreačního střediska Svatý Štěpán na břehu Štěpánského rybníka jezdíme už od roku 2018.....
Pozvánka na sraz Fazer clubu Lučany 2024. od Beda (hendrik)
Zdravím všechny členy, příznivce a kamarády! Chci Vás uvědomit, že letošní sraz Fazer Clubu v Lučanech nad Nisou se koná 9 - 11.8.2024.
Pozvánka na sraz Mýto 2024 od Zbyněk
První letošní sraz se uskuteční v rekreačním středisku Svatý Štěpán v Mýtě u Rokycan.
Poslední sraz sezóny 2023 na Malé Morávce pod Pradědem. od Luděk (admin)
Poslední klubové rozloučení s letošní sezónou se konalo 8. - 10. září v Jeseníkách.
Letošní sraz v Lučanech nad Nisou od Luděk (admin)
Lučanský sraz, který se konal 11.-13. srpna, je za námi.GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 2
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ