Testovací den Milín – Ducati Diavel
Na sobotu 16.4.2011 jsem se s kamarádem Michalem(Honda CB750) nechal zlákat na testovací den Ducati u Milína. Specielně mě zajímal jediný stroj a to úplná novinka tohoto roku: Ducati Diavel.
Registrace ihned po spuštění registrační stránky 6.4. v 15 hodin se podařila. Byli jsme objednáni na druhou jízdu, která začínala v 10:45. Mimochodem, během prvních 10 minut byly veškeré registrace plné...Ducati Diavel je velmi zvláštní a neobvyklý motocykl, který vždy vzbuzuje emoce. Jak kladné, tak i ty záporné. To, že nenechává lidi bez emocí je známkou jeho vyjímečnosti v současné produkci motocyklů.

  

Diavel pohání motor o objemu 1200 cm2, použitý v modelu Mutistrada. Jeho výkon je zvýšený na 162koní(oproti 150) použitím jiného výfukového systému. Kroutící moment má 127.5Nm@8000ot.

 Vzhledem k mé výšce 195 cm jsem si dopředu zjišťoval abych se na motorku poskládal. Nakonec jsem byl příjemě překvapen pohodlím. Také se Italům podařilo i při absenci štítku nejakým zázrakem docela solidně vyřešit problém s ochranou jezdce proti větru.


 
Zvuk je naprosto famózní. Hned po nastartování i při jízdě se vám dušička tetelí blahem.
Před jízdou jsem měl trochu obavy ze zadní pneumatiky se šířkou 240mm a z toho vyplývající ovladatelnosti. Ale byly úplně zbytečné. Diavel do zatáček jde úplně bez problémů sám. Možná za to může nízké těžiště, ale o 2 kg lehčí FZS 1000 se musí v zatáčkách přemlouvat o dost více. I potřebné náklony jdou u Diavelu úplně snadno.


Další moc pěknou věcí jsou brzdy, zadní sice kupodivu nebrzdí skoro vůbec, ale přední (je spojena se zadní a používá ABS) brzdí přímo nehorázně dobře. Ducati tvrdí, že Diavel má vůbec nejkratší brzdnou dráhu na světě.

  O neustále připraveném „stádečku“ dává Diavel vědet okamžitou reakcí na otočení plynu. Prodleva není žádná, i když je plyn řešen plně elektronickou cestou.Byl to moc prima zážitek. Pokud bych někde měl zbytečných 420 tisíc Kč a vedle garáže servis, Diavel by se mi na kratší trasy hodně líbil! :-))
Projetá trasa: http://tinyurl.com/3s8gdu8
Technické údaje výrobce: http://www.ducati.com/bikes/diavel/diavel/tech_spec.do

Ale za Fazera bych stejně neměnil! ;-)
Anders.

Autor: Anders | Datum: 28.04.2011 | Čtenářů: 397 | Reakcí: 8 | Hodnocení : 8

Obrázky k článku :

Pro hlasování se musíte přihlásit


Komentáře od tohoto článku :
- Machoska
zase máš o čem přemýšlet :-))jak sehnat peníze na Diavel :-))

- dettektorr
Tichá závist, pro mě velká srdcovka.

-
Tak moto to bude asi pecka, ale vzhledove je to pro me des :o)

- zdenek
Teď jsme měli nedávno tu akci od Ducati v Ostravě, přímo naproti práce a byl jsem to obkouknout a nevypadalo to opravdu zle - jenom ty ceny.....

- Šóšin
No jo.Pěkný.

- Anders
Kupodivu sedlo pro spolujezdce je docela velke. Na cervenem Diavelu je sundan kryt. Jen si vubec nedovedu predstavit na tomhle motocyklu kufr ;-)

- pitrysek3
Tak ty ses svezl na Diavelu?Krásná a famózní mašina,jen ta cena je někde mimo rozumný meze.

- Luděk (admin)
Ondro, moc pěkný článek a parádní fotky! Motorka je to fakt zajímavá a originální. Jen by mě zajímalo, jak by se na ní líbilo vzadu Evě? :-))

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Dalších 5 článku z kategorie Fazer obsah a podkategorie Články

Pozvánka na sraz Mýto 2024 od Zbyněk
První letošní sraz se uskuteční v rekreačním středisku Svatý Štěpán v Mýtě u Rokycan.
Poslední sraz sezóny 2023 na Malé Morávce pod Pradědem. od Luděk (admin)
Poslední klubové rozloučení s letošní sezónou se konalo 8. - 10. září v Jeseníkách.
Letošní sraz v Lučanech nad Nisou od Luděk (admin)
Lučanský sraz, který se konal 11.-13. srpna, je za námi.
Pozvánka na sraz Lučany 2023 od Luděk (admin)
Zdravím všechny členy, příznivce a kamarády! Chci Vás pozvat na letošní sraz Fazer Clubu v Lučanech nad Nisou v Jizerských horách se koná 11. až 13. srpna 2023.
Sraz Mýto 2023 od Luděk (admin)
První sraz letošní sezóny proběhl již tradičně v RS Svatý Štěpán v Mýtě u Rokycan.GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 1
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ