Zpět na seznam
(3) Yamaha FZ6
(115)Poraďte mi ....

Musíte se registrovat pro založení nového tématu
Téma: Cinkání v motoru

Cinkání v motoru

Ahoj,

Doufám že tedy už konečně rozseknu svůj (možná pouze psychický) problém. :-) Koupil jsem si teď nedávno FZ6 a po pár jízdách když ze mne opadlo to první nadšení, jsem začal slyšet takové "cinkání / rachtání" z motoru, nejprve jsem myslel že to dělá řetěz, protože to je dost podobný zvuk, ale po delším zkoumání jsem zjistil že zvuky vycházení přímo z motoru. Při volnoběhu to nedělá, až při vyšších otáčkách a to i bez jízdy pouze po přidání plynu na neutrál.... a pak to dělá po celou dobu až do těch 8 tisic pak už přes vítr a výfuk nic neslyším :-) Zkoušel jsem to hledat všude možně to internetu co by to mohlo být... Ale nenarazil jsem na nic kloudnýho, někdo psal tohle, jiný zase tamto, a pak zese taky že prej to je normální, že to tyhle motory dělají... Tak jsem se chtěl zeptat na Vaše zkušenosti a postřehy, hlavně by mě asi zajímalo jestli se toto děje u více na lidí s FZ6? Protože pokud je to pravda a je to "normální" můžu konečně klidněji spát. :-)

2015-07-20 11:19:16

Ahoj.Kolik máš najeto a byly někdy dělány rozvody a měněn rozvodový řetěz?Taky to cinkání můžeš nahrát třeba na mobil a poslat to sem.Ať to omrknou další šlenové a kapacity.

2015-07-21 16:22:23

Ahoj na tachometru je cca 25 000, rozvodový řetěz pravděpodobně měněn nebyl. Nahrál jsem to a nejvíce je to slyšet okolo 3000 ot/min na volnoběh nic...

Odkaz na nahrané video

https://www.youtube.com/watch?v=rcBamdGrWbs

Předem děkuji za každý názor...

2015-07-22 13:07:27

No,slyším tam šustění.To je ono?A když na neutrál vymáčkneš spojku,tak se ten zvuk co Ti vadí nezmění?

2015-07-23 09:10:28

No to je takovej zvuk to je poznat že tam nepatří, dobře je to slyšet ukonce když pak spádájí otáčky a utíchá i ten zvuk ale je tam i při volnoběhu ale skoro není slyšet... Nee spojka na to nemá vliv to jsem zkousel...

2015-07-23 12:20:07

TOTO robí aj mne :-)
2015-07-23 21:24:00

Ja to hlavne počujem za jazdy ked mám prilbu :D tak robí mi to vtedy ked ako keby som dusil motor že niesu dostatočné otáčky k tej rýchlosti
2015-07-23 21:25:48

Mám fázra 2007 najazdené 21tis , rozvody to niesú a mám pocit že spojkový kôš alebo niečo tam kde je spojka :-)
2015-07-23 21:27:33

Je to ťažké nájsť odkial to ide sú to tenké bloky a zvuk sa po nich dobre prenáša , ja som to veru nezistil čo to je :-/ v servise nič nenašli tak ignorujem
2015-07-23 21:52:48

Kluci dělá to napínák rozvodů. napínáky na to trpěj. S motorem se nic nestane. pokud to chceš odstranit tak je nutný koupit nová napínák. Vyzkoušíš to tak, že když vyšroubuješ ten šroubek a strčíš do napínáku plochá šroubovák tak ti nesmí při přidávání plynu lítat. Pokud ano tak je napínka KO. Nemusíte se ale bát. Rozvodák se nemůže povolit. Hlavně ho více nedopínat. Od toho tam je pružinka. Kdyb si ho ručně o zub dopnul, bude hvízdat a odděláš rozvodové lišty. To chrastění je rozvodový řetěz o vodící lišty. Napínák není bohužel nic levného - cca 3500kč

2015-12-08 20:31:22

*Musíte být přihlášeni pro vložení komentáře
GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 3
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ