Zpět na seznam
(3) Yamaha FZS 600
(176)Poraďte mi ....

Musíte se registrovat pro založení nového tématu
Téma: Příruby




Příruby
Ahoj kolegové

Můj Fazerek mi na volnoběh přede víc jak motorka spíš jak Praga V3S... Ti co byli na vojně tak ví, jak tam byl plynulý a hladký volnoběh. S motkou začínám a proto se možná budu ptát hloupě a pro některé nelogicky... nicméně...
Na pár fórech jsem se dočetl, že to pravděpodobně způsobují popraskané příruby na karburátorech (pravdou je, že vypadají jak půda na zahrádce po měsíci sucha) Ale otázka zní. Je potřeba koupit origo Yamaha kvůli životnosti a je možná výměna doma? Ev. je schopný někdo hodit návod na výměnu. Chystám se na první motodovolenou a nerad bych držel na křižovatkách plyn aby to nechcíplo jako kdysi na Fichtlovi... Děkuju za rady a Fazerům zdar...

Kubajs
2010-07-09 00:00:00


Ahoj.Jakej máš rok výroby?Mám 1998 a příruby origo.Samozřejmě taky popraskaný a volnoběh to za tepla drží normálně.Má to držet 1150-1250 otáček za minutu.Ale za tepla, za studena míń.Mě tak kolem 1000.Jinak na volnoběh je tam štelovací černej plastovej šroubek.Z boku.
2010-07-10 00:00:00


Jo a ještě něco.Ty příruby jsou z dvojité gumy.
2010-07-10 00:00:00


Já mám 99 a mam je taky popraskaný , nepociťuju žáden problém co se týče chodu motoru , mám ale popraskyný jen ty na vněších stranách ty dva , vevnitř jsou v pohodě , asi jak na ně působí slunce a voda.

Když beží motor a mrknu na ně , tak celkem ještě dobře pruží , ale taky mě budou jednou čekat :-(

 

2010-07-10 00:00:00


No mám rok 1998, volnoběh mám lehce přes 1000 rpm ale trochu kolísá. Není to stále stejné. Takže místo vrrrrrrrrrrrrrr, je to spíš vrrrm, vrrrrrrrrrm, vrrm... (Obrazně napsáno), tak nevím, jestli je to OK, nebo jsou špatné ty příruby, jinak za jízdy vše OK... o víkendu 380km a v poho...
2010-07-12 00:00:00


Zkus si doladit volnoběh jak je psáno v manuálu možná to vrrrm vrrrm přestane jestli Ti to skutečně nasává přez prasklé příruby tak by se to snad mělo projevit i při zátahu, nebo se pletu? Pořád ten vzduch navíc musí dělat neplech si teda myslím, a nebo se zvedne spotřeba.
2010-07-12 00:00:00


Já když zavřu sytič a je to tak nějak ještě napůl studený tak to taky kolísá , nedávno jsem zjistil že záleží hodně taky na benzínu , nakopal bych je za to někam...
2010-07-12 00:00:00


OK, jelikož si většina myslí, že to nejsou popraskané příruby, tak to budu trochu testovat... Natankuju tedy kvalitní benzín a zkusím seřídit volnoběh, (pokud někde seženu manuál - angličtina není můj kobyl...) a pak dám vědět.
2010-07-12 00:00:00


No a taky ty příruby můžeš zkusit natřít štětečkem s regumem.Musíš vícekrát a bude mít snahu se to zacelit. A na volnoběh mají vliv i neseřízené podtlaky.
2010-07-13 00:00:00


A co takhle zrušit airbox a hodit tam 4 přímý filtry? Máte s tím někdo na FZS 600 zkušenost?
2010-07-13 00:00:00



*Musíte být přihlášeni pro vložení komentáře
GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 1
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ