Zpět na seznam
(3) Yamaha FZS 1000
(138)Poraďte mi ....

Musíte se registrovat pro založení nového tématu
Téma: stupacky a nastavenie zadneho tlumenia




stupacky a nastavenie zadneho tlumenia

zdravim ludia!

ako mate poriesene stupacky na masine? mate origo, alebo mate cely "rearset" iny, ale ako? ja mavam vcelku problem s tym, ze mam stupacky dost nizko. uz sa mi teraz stala aj taka vec, ze ked vysadam na "koleno" tak skor ako sa dotknem kolenom zacnem drhnut botou po zemi, a to ju mam samozrejme na stupacke na spicke. Vcelku ma to stve, lebo ked chcem botu poskladat na stupacku tak aby  nezavadzala, tak ju musim skrutit a to uz je onicom....

a este jeden problem, ako mate nastaveny zadok, utlumy a tak? pero mam uplne na najtvrdsie, nastavil som utlum podla prirucky a ten zadok je fakt uplne des (je pravda, ze som hodne tazky - 118kg) ale hojpe sa to a aj teraz posledny vikend co sme boli v brne a dali volnu jazdu, tak mi zadok na vyjazdoch poskakoval jak lorenzovi... :-))))))
alebo mate aj niekto progresivne pruziny v predu aj vzadu? a ak hej, tak ake?

2013-10-20 10:08:20


já tomu sice moc nerozumím, ale kdy jsi měl naposledy servisovaný ten zadní tlumič? Jestli není třeba vyměnit olej nebo přepážky... Chování které popisuješ by nemělo být obvyklé...

2013-10-22 21:19:53


jakill  poviem pravdu, ze neviem ci tam vobec servis na nom robenz niekedy bol. motorku mam od minulych vianoc, a ja som ho nerobil. Takto sa to yacalo chovat az ked som nastavil zadny tlmic podla servisneho manualu, dovtedy to bolo lepsie, asi to bolo nastavene na tvrdo,

takze by sa aj zisiel ten tlmic zoservisovat co. hm a co taka sranda vyjde? uz ste si ho dali robit?

2013-10-23 08:05:07


Odhlášený uživatel

zdar: jezdim na nejtvrdsim nastaveni co jeste funguje :) viz patsmotorcycle

pro tezkeho jezdce cca 108 kg jinak doporucuje:

predek:

PRELOAD: Full in, Position 1

COMPRESSION DAMPING: 2 clicks out from fully turned in position.

REBOUND DAMPING: 3 clicks out from fully turned in position.

zadek:

PRELOAD: One position out from full.

COMPRESSION DAMPING: 8 clicks in from fully turned out position.

REBOUND DAMPING: 3 clicks out from fully turned in position.

 

2013-10-29 20:47:46


floo dik za info a radu! ja mam tak 115, zatial sa s tym pohravam, teraz naposledy som na zadku pritvrdil obe tlmenia tusim o 2-3 kliky a je to troska lepsie. Pero mam na najtvrdsie.

Predok mam na 1. ciarke od najtvrdsieho, ale skusim to pritvrdit uplne, tlmenie mam tiez myslim tvrdsie, ale ked pritvrdim pero, budem musiet postelovat aj tlmenie.

2013-10-30 19:30:51



*Musíte být přihlášeni pro vložení komentáře
GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 2
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ