Zpět na seznam
(3) Yamaha FZS 1000
(138)Poraďte mi ....

Musíte se registrovat pro založení nového tématu
Téma: Vibrace ŘÍDÍTEK




Vibrace ŘÍDÍTEK

Ahojte Fazeráci , mám problémek na  mé mašině , když pustím řídítka stašně se mi rozvibrují cca na 60 km/h. Konrtola Krčku -ok . Bez vůle . Může to dělat pneu ? zdá se mi že předek  je na pravé straně víc sjetý než na levé , čím to může být ... ? Na levo je to na dorazu zároveň a na pravo ještě tak 1.5 mm k dorazu ... jako dezén myslím ... díky moc za rady *Usmívá se*

2015-07-04 16:47:42


Na 99.9% je to predni pneumatikou. Zkontroluj jeste jestli Ti neupaddlo zavazicko, ale spis je to vzorek. Nektere jsou na to nachylnejsi(napr Bridgestone).

 

 

2015-07-05 14:26:33


je pneu dostatečně nahuštěná?

2015-07-06 09:54:57


Ahoj Mirko, 

mel jsem podobny problem - pneu uplne nove (Dunlop Sportmax Qualifier), komplet servis prednich vidli, geometrie.. A stale pri rychlosti cca 60-80 se riditka rozkmitavaji. Nad i pod tuto rychlost sedi jak pribite.

Pri zkousce jinych pneu (nejake starsi Metzelery :-)) to prestalo. Pak stacilo sundat kufr :-) Ukazalo se, ze Dunlop + mekci zadek + kufr zpusobuje tyhle silenosti..

Doporucuju zkusit vice predepnout zadni pruzinu, melo by to pomoct. Jinak jine pneu - po precteni nekolika for bych rekl, ze Fazer + Qualifiery si proste moc nerozumi..

2015-07-14 11:57:48


Mě to dělá pouze s horním kufrem. Bez kufru jede jako po kolejích. 

2015-08-22 20:20:18


Dunlop Qua..

Ahoj Rosťo, kolik si na těch DQ najel? Kamarád je na něm má a celkem to chválí, ale je pravda, že na nich moc nenajede, zadní pneu po cca 6 tis u něj zmizí.. U něj je hlavní že ho pneu podrží. :) Ja jsem překvapen po koupi jak FZS 1000 r.v. 2003 s 55.000 km může být motorka tak jistá "v kramflecích" Vpředu Dunlop, v zadu Bridgestone Batlax 021. Ale je pravda, že nemám kufr.. Na hranu, kdy začal protestovat ale spíš podvozek než pneu, jsem se dostal jen na okruhu. Jinak v provozu bojim, bojim.. *Je srandista* Ted budu měnit, když to nevyjde do jara a zas se utrhnu v Alpách a Dunlop Qua byl jeden z mých favoritů..

2015-08-24 09:57:13


ahoj,

já mám sice fz6 ale strašně mi vibruje pravé řídítko. zadní gumu mám trochu sjetou z dálnice ale hlavně na předku mám ty qualifiery . Tak jak to tu čtu, začíná mi to dávat smysl.Předtím, na jiných gumách mi to vůbec nedělalo..  Problém je, že ta guma není skoro vůbec sjetá. Nechce se mi měnit novou gumu.. :/ 

2015-09-01 21:42:25


Dáky za rady chlapi , po výměně gum a převážení atd ... jsem teda sundal kufer zadní a je klid *Usmívá se*asi to bylo tím kufrem .... 

2015-09-14 19:25:44


Panove, potvrzuju ze je to kufrem...resil jsem to cca pred dvema lety taky. Mel sem v tu chvili uplne novy obuti a motku po "geometrii" a vydal se na dovolenou vyjimecne bez batuzka. Dost sem si lamal hlavu a podeziral servisaka ze na me s tema zavazima setril. Projevuje se to opravdu jen pri rychlosti okolo 50 ti jinak nic, ale jakmile je topcase dole tak motka paradne jede dal, turbulence sou holt svinstvo :D

2015-11-17 22:28:35



*Musíte být přihlášeni pro vložení komentáře
GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 1
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ