Zpět na seznam
(3) Yamaha FZ6
(120)Poraďte mi ....

Musíte se registrovat pro založení nového tématu
Téma: Výmena sviečok !?
Výmena sviečok !?
Môžete mi niekto poradit ako vymenit sviečky? či je lepšie dat dole chladič a nechat ho vysiet len na hadicách (ak sa to dá bez vypustenia chlad.kvap.?) alebo sa to dá zhora cez palivovú nádrž a musím vybrat aj vzduch.filter, baterku atd.
2010-01-31 00:00:00


Třeba Ti to pomůže.
http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=31120&fid=5
2010-01-31 00:00:00


Jo, jo. Ten postup se sundáním chladiče bez odpojení hadic a vypouštění kapaliny uváděl nedávno mechanik z Yamaha servisu v pravidelné servisní rubrice v ČMN.
2010-02-10 00:00:00


Nedalo mi a zkusil jsem, jak se k těm svíčkám dá dostat přes chladič. Mám najeto 20 tis. km, kdy by se měly svíčky měnit, tak jsem si řekl, že se na ně podívám, jestl to opravdu potřebují.
Sundal jsem mřížku chladiče (i když to není nezbytné), odstranil spodní vzpěru chladiče, horní montážní šroub a objímku hadice na pravé straně motoru. Posunutím chladiče k levé straně motorky se chladič uvolní a klesne dolů.
Omezením je kablík k ventilátoru chladiče, na kterém chladič zůstane viset a nejde níž.
Mezera nad chladičem je opravdu malá, nicméně umožní přístup ke svíčkám. Největší obtíž je vyndání a zpětné nasazení "fajfek", protože prostor nad hlavou motoru je malý a fajfky dlouhé.
Svíčky nevykazovaly známky opotřebení, izolátory čistě vypálené, jiskřiště nevypálená, velikost štěrbin podle předpisu. Tak jsem svíčky očistil jemným drátěným kartáčkem a dal je zpět pro další km. Na závěr jsem kontrolně nastartoval. Motor chytl okamžitě.
2010-02-20 00:00:00


Odhlášený uživatel
Kartáček
Na drátěný kartáček pozor. Může se prý stát, že na izilátoru ulpí železný otěr a el. náboj nebo jeho část půjde tudy, čímž oslabí jiskru.
2010-02-20 00:00:00


Jo, jo. Taky jsem to očistil jen zlehka, aby se kartáček moc nedostal k izolátoru. Bylo mi líto to tam strčit zpátky tak, jak to bylo, když to dalo tolik práce to vyndat :o) . Tak jsem to apoň trochu očistil.
2010-02-21 00:00:00


Když už je mezi náma i Danny - jak tak čtu Honzův způsob kontroly - je vizuální kontrola dostatečná..? Nemyslím, pokud je svíčka černá a kontakty na uhel. Jestli se nemůže stát, že přestane dávat jiskru, i když se zdá úplně v pohodě...

2010-02-22 00:00:00


Odhlášený uživatel
Vizuální kontrola spíš prozradí něco o stavu a seřízení motoru než o svíčce jako takové.Viděl jsem svíčky které vypadaly jako nové,na vzduchu házely jiskry jak divé ale v okamžiku kdy je měly hodit ve válci(pod tlakem)tak nic.Podobně to může být i za chodu motoru,při volnoběhu nebo "povrkání"plynem na místě se nic projevit nemusí,ale při prudkém zrychlování za jízdy může svíčka začít vysazovat .Navíc u čtyřválce se dost blbě hledá která to udělala.Jinak čištění svíček kartáčem je v dnešní době zbytečné,to platilo kdysi u dvoutaktů které zasíraly svíčky popelem a podobným svinstvem.Dobře seřízený čtyřtakt který"nežere"olej svíčky(předepsané tepelné hodnoty) nezasere.Obecně bych se spíš držel výměny podle km než podle vzhledu.Navíc většina svíček obsahuje odrušovací resistor,ten zkontrolovat nejde a svíčka na něj může"umřít"taky. 
2010-02-23 00:00:00


Chcípání
zdravím pánové
prosímvás sem už tak trochu v koncích. poptám se i na motorkářích ale zkusím to nejdřív  tady

můj  problém je takový že to po zahřátí najednou netáhne, jakoby padají otáčky když jedu asi tak pod 7 tic (co sem si tak všiml ale asi to dělá i ve vyšších), cuká to a ve finále to chcípá. a dělá to čímdál častěji, zhoršuje se to. předevčírem je tam měněná baterka protože na ní padalo napětí až pod 10 voltů (při zapnutém světle, nastartovaném motoru a puštěných blinkrech)
včera mi v servisu měnili TPS čidlo ( motorka je rok výroby 04 do provozu 05 - byla na to svolávačka)
no a dnes se ten problém vyskytl znova , padaly otáčky, a chcípalo to.  bylo to na vyjížďce (hodně strojů velká kolona) takže rychlosti do 100 km/h, max kvalt asi 4, otáčky stěží nad 10 tisíc většinou pod 7 i míň. možná jakoby to dělalo když sem ubral plyn, případně ho skoro zavřel
prosím poradíte mi co by to mohlo být? můžou to být svíčky nebo mi letos ježíšek bude muset naděli řídící jednotku nebo něco podobě drahýho?
2010-09-25 00:00:00


co palivovy filtr nebo palivove cesty vubec. kontrolovals?
2010-09-26 00:00:00*Musíte být přihlášeni pro vložení komentáře
GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 3
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ