Yamaha YZF R1 - originál každým coulem!
Když jsme se s kamarádem Honzou chystali na loňský letní sraz do Lužan, měl ke mně prosbu, zda bychom se nemohli stavit cestou v Bylanech u Chrudimi. Prý tam mají v motobazaru velmi zajímavou motorku a tu že by si moc rád prohlédl. Tak jsem souhlasil a vyrazili jsme. V Bylanech sídlí firma Motobikes, která se sem do nových prostor přestěhovala z Rabštejnské Lhoty.

Dorazili jsme v pátek odpoledne a po zaparkování šli udělat inventuru do prodejny.


  Uvnitř stálo tak 30 nablýskaných strojů všech kategorií. Honza zamířil rovnou k motorce, kvůli které jsme sem přijeli. Tou byla Yamaha YZF R1. Ovšem ne klasická řadovka, ale R1, jakou jsem ještě neviděl!
    


Od prodejce získáváme informaci, že se jedná o originální serii tzv. limited edition YZF R1 - Steel Fighter. Tato limitovaná série vznikla v roce 2004 v Itálii. Prodejní sklady byly ještě plné modelů R1 (2003) a Yamaha na jaro r. 2004 připravila již zbrusu nový model. Italský importér Yamahy na vzniklou situaci zareagoval celkem vtipným marketingovým tahem a skladové zásoby starých modelů R1 nechal přestavět na již zmiňované Steel Fighter, po kterých se na italském trhu jen zaprášilo! Nabízím vám fotky tohoto ojedinělého a u nás neokoukaného stroje. Za zmínku stojí nejen vskutku originální polokapotáž, ale hlavně klasická řidítka, která umožňují mnohem vzpřímenější a pohodlnější jízdní pozici. Což je na supersport skutečně nevídané. Jen škoda, že sedlo zůstalo stejně spartánské a tvrdé. Musím říci, že je to moc krásná motorka! A na to, jak designy supersportů poměrně rychle stárnou a že už je to dost let od doby, kdy byl tento stroj na vrcholu své největší slávy, je tato R1 stále atraktivní a žádnému pilotovi rozhodně ostudu dělat nebude!


   


Majitel bazaru byl natolik vstřícný, že i bez jinde běžně požadované zálohy nabídl  zkušební jízdu na vyzkoušení stroje. Čehož Honza využil a prodejci za to paří vřelý dík!
   
 

  


Závěrem chci dodat, že tato R1 je v provozu od r.2004, má najeto 21.400km a je k datu psaní článku stále k prodeji za 115.000Kč. Takže pokud máte zájem, nebo sháníte jinou motorku, doporučuji mrknout na aktuální nabídku Motobikes a případně tento bazar navštívit. Stav prodávaných strojů, přístup k zákazníkům a ochota prodejce vás mile překvapí!


Text a foto: LuděkAutor: Luděk (admin) | Datum: 31.01.2010 | Čtenářů: 1225 | Reakcí: 2 | Hodnocení : 10

Obrázky k článku :

Pro hlasování se musíte přihlásit


Komentáře od tohoto článku :
- Hopi
Krásná a a origo mašinka, mít na to tak bych do toho šel ... jedinečná a při tom tovární úpravička ... určitě za to stojí!!!

- Šóšin
No pěkný stroj.To svezení závidím.Italové jsou na toto koumáci.Dokážou si pohrát a podráždit oko zákazníka.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Dalších 5 článku z kategorie Fazer obsah a podkategorie Články

Silvestr Fazer clubu 2021 od Luděk (admin)
Ahoj přátelé a členové Fazer clubu Chci Vás pozvat na netradiční silvestrovský sraz do Lučan nad Nisou.
O Vosím Mecheche na Malé Morávce od vosa
Na den D jsem se moc těšila, vše od rána klapalo podle mého plánu, takže jsem na Ivu dorazila před 14 hodinou.
Nový člen klubu od Myšák
Ahoj kamarádi, rád bych vám všem představil nového člena klubu...
Sraz Fazer clubu v Lučanech od Luděk (admin)
Sraz v Lučanech se konal již po desáté......GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 3
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ