Yamaha YZF R1 - originál každým coulem!
Když jsme se s kamarádem Honzou chystali na loňský letní sraz do Lužan, měl ke mně prosbu, zda bychom se nemohli stavit cestou v Bylanech u Chrudimi. Prý tam mají v motobazaru velmi zajímavou motorku a tu že by si moc rád prohlédl. Tak jsem souhlasil a vyrazili jsme. V Bylanech sídlí firma Motobikes, která se sem do nových prostor přestěhovala z Rabštejnské Lhoty.

Dorazili jsme v pátek odpoledne a po zaparkování šli udělat inventuru do prodejny.


  Uvnitř stálo tak 30 nablýskaných strojů všech kategorií. Honza zamířil rovnou k motorce, kvůli které jsme sem přijeli. Tou byla Yamaha YZF R1. Ovšem ne klasická řadovka, ale R1, jakou jsem ještě neviděl!
    


Od prodejce získáváme informaci, že se jedná o originální serii tzv. limited edition YZF R1 - Steel Fighter. Tato limitovaná série vznikla v roce 2004 v Itálii. Prodejní sklady byly ještě plné modelů R1 (2003) a Yamaha na jaro r. 2004 připravila již zbrusu nový model. Italský importér Yamahy na vzniklou situaci zareagoval celkem vtipným marketingovým tahem a skladové zásoby starých modelů R1 nechal přestavět na již zmiňované Steel Fighter, po kterých se na italském trhu jen zaprášilo! Nabízím vám fotky tohoto ojedinělého a u nás neokoukaného stroje. Za zmínku stojí nejen vskutku originální polokapotáž, ale hlavně klasická řidítka, která umožňují mnohem vzpřímenější a pohodlnější jízdní pozici. Což je na supersport skutečně nevídané. Jen škoda, že sedlo zůstalo stejně spartánské a tvrdé. Musím říci, že je to moc krásná motorka! A na to, jak designy supersportů poměrně rychle stárnou a že už je to dost let od doby, kdy byl tento stroj na vrcholu své největší slávy, je tato R1 stále atraktivní a žádnému pilotovi rozhodně ostudu dělat nebude!


   


Majitel bazaru byl natolik vstřícný, že i bez jinde běžně požadované zálohy nabídl  zkušební jízdu na vyzkoušení stroje. Čehož Honza využil a prodejci za to paří vřelý dík!
   
 

  


Závěrem chci dodat, že tato R1 je v provozu od r.2004, má najeto 21.400km a je k datu psaní článku stále k prodeji za 115.000Kč. Takže pokud máte zájem, nebo sháníte jinou motorku, doporučuji mrknout na aktuální nabídku Motobikes a případně tento bazar navštívit. Stav prodávaných strojů, přístup k zákazníkům a ochota prodejce vás mile překvapí!


Text a foto: LuděkAutor: Luděk (admin) | Datum: 31.01.2010 | Čtenářů: 1232 | Reakcí: 2 | Hodnocení : 10

Obrázky k článku :

Pro hlasování se musíte přihlásit


Komentáře od tohoto článku :
- Hopi
Krásná a a origo mašinka, mít na to tak bych do toho šel ... jedinečná a při tom tovární úpravička ... určitě za to stojí!!!

- Šóšin
No pěkný stroj.To svezení závidím.Italové jsou na toto koumáci.Dokážou si pohrát a podráždit oko zákazníka.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Dalších 5 článku z kategorie Fazer obsah a podkategorie Články

Jak proběhlo naše první letošní klubové setkání Mýto 2022 od Luděk (admin)
Sraz členů a přátel Fazer clubu se konal 27.-29.května již tradičně v Mýtě u Rokycan.
Pozvánka na sraz Lučany 2022 od Beda (hendrik)
Zdravím všechny členy, příznivce a kamarády! Chci Vás uvědomit, že letošní sraz Fazer Clubu v Lučanech nad Nisou v Jizerských horách se koná 12. až 14. srpna 2022.
Pozvánka na jubilejní Vosí mecheche na Malé Morávce 2. - 4. 9.2022 od vosa
Ahoj kamarádi, chtěla bych Vás pozvat na letošní jubilejní setkání na Malé Morávce v Jeseníkách, které se koná již patnáctým rokem. Vosa
R.I.P. od Machoska
Kamarádi jedné stopy s velkým zármutkem Vám oznamuji, že nás opustil kamarád ze slovenského Fazer clubu Ján Bednár.
Pozvánka od Luděk (admin)
Ahoj přátelé a kamarádi jedné stopy. Zvu Vás na setkání členů a přátel Fazer clubu, které se koná ve dnech 27.-29.5. 2022 v rekreačním a školícím středisku „Svatý Štěpán“ u Mýta nedaleko Rokycan.GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 2
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ