Yamaha YZF R1 - originál každým coulem!
Když jsme se s kamarádem Honzou chystali na loňský letní sraz do Lužan, měl ke mně prosbu, zda bychom se nemohli stavit cestou v Bylanech u Chrudimi. Prý tam mají v motobazaru velmi zajímavou motorku a tu že by si moc rád prohlédl. Tak jsem souhlasil a vyrazili jsme. V Bylanech sídlí firma Motobikes, která se sem do nových prostor přestěhovala z Rabštejnské Lhoty.

Dorazili jsme v pátek odpoledne a po zaparkování šli udělat inventuru do prodejny.


  Uvnitř stálo tak 30 nablýskaných strojů všech kategorií. Honza zamířil rovnou k motorce, kvůli které jsme sem přijeli. Tou byla Yamaha YZF R1. Ovšem ne klasická řadovka, ale R1, jakou jsem ještě neviděl!
    


Od prodejce získáváme informaci, že se jedná o originální serii tzv. limited edition YZF R1 - Steel Fighter. Tato limitovaná série vznikla v roce 2004 v Itálii. Prodejní sklady byly ještě plné modelů R1 (2003) a Yamaha na jaro r. 2004 připravila již zbrusu nový model. Italský importér Yamahy na vzniklou situaci zareagoval celkem vtipným marketingovým tahem a skladové zásoby starých modelů R1 nechal přestavět na již zmiňované Steel Fighter, po kterých se na italském trhu jen zaprášilo! Nabízím vám fotky tohoto ojedinělého a u nás neokoukaného stroje. Za zmínku stojí nejen vskutku originální polokapotáž, ale hlavně klasická řidítka, která umožňují mnohem vzpřímenější a pohodlnější jízdní pozici. Což je na supersport skutečně nevídané. Jen škoda, že sedlo zůstalo stejně spartánské a tvrdé. Musím říci, že je to moc krásná motorka! A na to, jak designy supersportů poměrně rychle stárnou a že už je to dost let od doby, kdy byl tento stroj na vrcholu své největší slávy, je tato R1 stále atraktivní a žádnému pilotovi rozhodně ostudu dělat nebude!


   


Majitel bazaru byl natolik vstřícný, že i bez jinde běžně požadované zálohy nabídl  zkušební jízdu na vyzkoušení stroje. Čehož Honza využil a prodejci za to paří vřelý dík!
   
 

  


Závěrem chci dodat, že tato R1 je v provozu od r.2004, má najeto 21.400km a je k datu psaní článku stále k prodeji za 115.000Kč. Takže pokud máte zájem, nebo sháníte jinou motorku, doporučuji mrknout na aktuální nabídku Motobikes a případně tento bazar navštívit. Stav prodávaných strojů, přístup k zákazníkům a ochota prodejce vás mile překvapí!


Text a foto: LuděkAutor: Luděk (admin) | Datum: 31.01.2010 | Čtenářů: 1253 | Reakcí: 2 | Hodnocení : 10

Obrázky k článku :

Pro hlasování se musíte přihlásit


Komentáře od tohoto článku :
- Hopi
Krásná a a origo mašinka, mít na to tak bych do toho šel ... jedinečná a při tom tovární úpravička ... určitě za to stojí!!!

- Šóšin
No pěkný stroj.To svezení závidím.Italové jsou na toto koumáci.Dokážou si pohrát a podráždit oko zákazníka.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Dalších 5 článku z kategorie Fazer obsah a podkategorie Články

Report z letošního červnového setkání členů Fazerclubu v Mýtě u Rokycan. od Luděk (admin)
Do rekreačního střediska Svatý Štěpán na břehu Štěpánského rybníka jezdíme už od roku 2018.....
Pozvánka na sraz Fazer clubu Lučany 2024. od Beda (hendrik)
Zdravím všechny členy, příznivce a kamarády! Chci Vás uvědomit, že letošní sraz Fazer Clubu v Lučanech nad Nisou se koná 9 - 11.8.2024.
Pozvánka na sraz Mýto 2024 od Zbyněk
První letošní sraz se uskuteční v rekreačním středisku Svatý Štěpán v Mýtě u Rokycan.
Poslední sraz sezóny 2023 na Malé Morávce pod Pradědem. od Luděk (admin)
Poslední klubové rozloučení s letošní sezónou se konalo 8. - 10. září v Jeseníkách.
Letošní sraz v Lučanech nad Nisou od Luděk (admin)
Lučanský sraz, který se konal 11.-13. srpna, je za námi.GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 3
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ