Napiš si vlastní článek.

Jsi registrovaným členem clubu a chceš mít na stránkách Fazer clubu svůj článek? Žádný problém! Stačí na e-mail uvedený dole poslat text ve Wordu a samostatně v příloze fotografie.

Těm, co by si chtěli článek vložit sami stačí vyplnit formulář registrace a po přihlášení si mohou sami nahrát článek na web. Před postupem, který popíšu však ještě pár užitečných rad.

Bohužel je nutné dodržet určitý postup. Není to zas až tak jednoduché, aby se to dalo zkopírovat z počítače jedním tahem, ale i když to zpočátku vypadá docela složitě, nic těžkého na tom není a zvládne to každý, jen to zabere trochu času..

Text je nejlepší napsat samostatně. Jenom jako prostý text (bez vložených obrázků, barev a pod.) ve Wordu, typem písma Arial, velikost 11. Fotky a obrázky si před vkládáním uprav na max.velikost 1024x768px. Vyber si jednu úvodní (titulní) fotku do hlavičky článku a tu si zmenši na 450x338px.

Zde je návod na samostatné vložení článku:

- po přihlášení v pravém horním rohu klikni na volbu „přidat článek“.

- volba „nadpisový obrázek“ zde si volbou procházet najdi ve svém poč. obrázek k hlavičce článku (ten zmenšený 450x338px)

- „nadpis“ sem napiš název svého článku

- „úvodní text“ sem si vlož první krátký odstavec svého článku zkopírovaný z Wordu, ten se bude zobrazovat s úvodní fotkou, jako hlavička článku.

- teď si do okna editoru (dole pod šedou lištou s ikonami) vlož celý zbylý text svého článku, zkopírovaný z Wordu ve svém poč.(Ctl+C a Ctrl+V)

- v místech, kde budeš chtít umístit fotku, si vždy entrem udělej mezery mezi textem

- na začátku tohoto volného řádku (mezery) si klikni pravým tl.myši, potom v liště editoru klikni na symbol stromečku ("vlož obrázek") v šedé liště editoru

- ve vyskočeném okně klikni na volbu „upload fotografií“, potom „procházet“ najdi požadovanou fotografii ve svém poč.a jej otevřít a pak dej „nahrát fotografii“, dále klikni na volbu „vložení fotografií“ a poté se zobrazí miniaturní náhled vložené fotky, po kliknutí na vloženou fotku se fotka uloží do článku na místo kurzoru mezi text. Stejně se pak postupuje u každé fotky článku.

Vůbec si nelam hlavu s úpravou velikosti fotek a jejich rozmístěním. Grafickou úpravu udělám před zveřejněním.

- dále je tu možnost přidat ještě dalších 10 fotek samostatně pod článek, ty si pod textovým editorem volbami „procházet“ najdeš v počítači a pak úplně dole přepíšeš heslo a klikneš hned vedle na volbu "nahrát". Nahrané fotky dostanou přidělená čísla a ty pak napíšeš oddělené čárkami do černého horního okna „obrázky“ nad editorem.

- pokud je to už vše co jsi chtěl nahrát, tak je nutné v horní liště editoru kliknout na volbu s názvem „HTML“ a tvůj článek s fotkami se převede do programátorského jazyka.

 

 Potom ho pohybem myši s podržením levého tlačítka celý označ a zkopíruj (Ctrl+C) a vlož nahoře do okna „text článku“ (Ctrl+V).

- poslední je klik na tlačítko na středu stránky „dokončit“. Článek je na nahraný webu. Zatím není vidět, ale jakmile ho já, jako admin graficky upravím a porovnám, schválím ho a pak je na titulní straně zpřístupněn všem ke čtení.

Pokud budeš mít s uložením článku nějaký problém, obrať se na mě.

LuděkŠvorc - admin stránek. fazerclub@seznam.cz

GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 1
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ