Sraz na Malé Morávce 2015.
Letošní setkání členů a přátel Fazer clubu na Malé Morávce pod Pradědem, doprovázely tropické teploty. Vedra přesahující třicítku jsem tam ještě nezažil. Předpověď je slibovala na celý prodloužený víkend a tak nepromok i plachta zůstaly doma.

Z práce se mi podařilo vypadnout o hodinu dříve a tak byl páteční provoz ještě přijatelný.

Cestou z Prahy se přidal Honza a mířili jsme na Moravu.

Na trase nás v Heřmanově Městci čekal ještě Renda, a tak jsme dál pokračovali tři.

Společná cesta až na příšerné vedro, ubíhala celkem normálně.

Až najednou za levotočivou zatáčkou, v lese před obcí České Libchavy, slyším v intercomu ránu a v zrcátku vidím Honzu, jak se poroučí k zemi.

Z nepochopitelného důvodu vyjel na krátké rovince mimo silnici a po stržení řidítek zpět na asfalt, se roztočené zadní kolo seklo o hranu silnice a dostává haisaider, jak na motoGP. Udělá salto a letí po zádech do protisměru hned za motorkou.

Hrůzostrašně vypadající nehoda měla naštěstí malé následky.

Naštěstí nic proti nejelo a motorka šla napřed. Honza je prý OK, jen má nějak naražený malíček. Postavili jsme jeho motorku na kola a posbírali kufr a pár věcí. Motorka má ubroušené všechny padáky, ale motor je snad OK. Přesto však nejde nastartovat. Také nemá př.brzdu a má ulomený nosič kufru, odřenou kapotu a výfuk.

Zrovna u nás zastavují další dva kamarádi mířící na sraz, Maty a Salfa.

Domlouváme se na dotlačení nepojízdné motorky z lesa do Č.Libchav k benzínce.

Honza volá známého z pražského servisu Suzuki (kde nedávno prodal svého Bandita), který má dodávku na převoz moto. Ten ochotně, přestože je  pátek navečer, vyrazí z Prahy a jede pro Honzu i motorku, aby je odvezl domů.

(Pátek večer – celkem 300km a za 3.500,-Kč - velmi slušné!)

Tak se loučíme s Honzou a já mu ještě připomínám, ať si raději skočí ráno k doktorovi.

 

Na Morávku přijíždíme až v podvečer.

Je fajn vidět opět své kamarády!


WP_20150704_052.jpg


WP_20150704_005.jpg                  WP_20150704_009.jpg


P1070892.JPG Debatíme až do 3h ráno! :-))

 

Ráno se chystáme na společnou vyjížďku. Přispali jsme si a tak jedeme až po 10h.


WP_20150704_014.jpg WP_20150704_012.jpg


WP_20150704_019.jpg WP_20150704_021.jpg


Konečně je kolona cca osmnácti strojů připravená a vyrážíme.

Najíždíme na hlavní silnici. Najelo nás asi 8 motorek a další museli dát přednost přijíždějícímu choperu. Ten se zařadil do naší kolony a veze se s námi.

Na první křižovatce tvaru T odbočujeme z hlavní vpravo na vedlejší silnici, kde stojí červený osobák na stopce. Kolona odbočuje, až dojde řada na chopra, ale ten jen zatroubí, mávne na pozdrav zatáhne za plyn a pokračuje rovně.

V ten okamžik se ale řidička v červeném autě rozjede a skříží mu cestu!!!

Následuje obrovská rána a choper trhá předek auta. Motorkář letí vzduchem, kde mu za letu padá nezapnutý škopek a končí po 10m za autem obličejem na silnici.

Okamžitě stojíme a začíná boj o jeho život. První je u něho Maty s řidičkou auta, které přijelo v protisměru a Vosa (s letitou praxí u RZ).


WP_20150704_024.jpg WP_20150704_026.jpg


 Stabilizovaná poloha, ani intenzivní masáž srdce až do příjezdu přivolané sanitky, mu však nepomáhá. Lékař ještě nějaký čas pokračuje v resuscitaci, ale motorkář boj o svůj život prohrává. Není snad nic horšího, než beznaděj.

Jedna věc je sledovat takovou událost v televizi a druhá je vidět to na vlastní oči…….

Otázkou zůstává, zda má motorkář oblečený jen v tričku a jeansové bundě s nepřivázanou helmou („škopkem“) při pádu šanci na přežití?

Být třeba v kombinéze a pořádnou přilbou, mohl mít větší šanci, ale to už je jen samé kdyby…..

Řidička auta, která nehodu zavinila, jen prohlásila: "je to jeho vina, jel jak blázen! Já mám dobrého právníka a ten mě z toho vyseká!"

Přijíždí policie a vyzývá nás k odjezdu. Tak nasedáme a pokračujeme plánovaným směrem.

Jde spíše o spanilou jízdu, než vyjížďku…. nikomu se za plyn tahat nechce.

Je nám všem z toho na hovno.

Oběd máme zajištěn v Hanušovicích. Jídlo bylo dobré, ale obsluhu bych nakopal do zadku. Hodinu, než nás obsloužili a to bylo vše předem domluvené a jídlo předem vybrané.


WP_20150704_027.jpg

 

Po obědě jdeme do nedalekého pivovaru Holba na prohlídku.


WP_20150704_031.jpg


WP_20150704_033.jpg                    P1240507.JPG


WP_20150704_032.jpg                    P1240524.JPG


P1240527.JPG

 

Po prohlídce se vracíme na chatu Iva v Malé Morávce.

Dnes večer budeme grilovat. Nálada je už lepší, i když ta dnešní událost v nás stále je…


WP_20150704_049.jpg


WP_20150704_004.jpg WP_20150704_003.jpg


WP_20150704_063.jpg                  WP_20150704_054.jpg


Brotyš opět nezklamal a předvedl své cukrářské umění v plné kráse!

Po dovezených sladkostech se jen zaprášilo! :-)


WP_20150704_059.jpg WP_20150704_058.jpg


WP_20150704_050.jpg

 

V neděli je opět vedro a tak jedeme na vyjížďku s naplánovaným koupáním. Trasu připravil Brotyš. Je místní a ví, kde je pěkné svezení.

Dáme si trasu M.Morávka, Jeseník, Ramzová a v Ostružné se naobědváme (tam nás nikdy nezklamou).

Po obědě jedem na sever k polským hranicím - Lipová Lázně, Žulová, Javorník, Vidnava a Písečná. Moc pěkná trasa a parádní silnice.

V Písečné stavíme u místní pískovny na koupání.

Pískovna je fajn, ale někdo si ji přes zimu oplotil a postavil tam obrovský srub jako restauraci a vybírá tam vstupné. Vstup je za 100,-Kč! Trochu přemrštěná cena, ale vedro je silnější, tak to neřešíme.


WP_20150705_001.jpg WP_20150705_003.jpg


Párkrát se vykoupeme a pokračujeme v krasojízdě. Cestou se stavíme ještě na kávu a zmrzlinu v Hotelu Franz v obci Rejvíz.


WP_20150704_042.jpg WP_20150704_044.jpg


WP_20150704_037.jpg


Pak se rozdělíme, část skupiny jede na Morávku a čtyři si dáváme ještě nášup v podobě dalších 100km. Takový okruh Vidnava, Javorník, Žulová, Lipová Lázně, Ramzová, Hanušovice, Šumperk, Rýmařov a M.Morávka. Moc pěkné svezeníčko!

 

Větší část lidí dnes odjela domů a večer nás v chatě zbylo už jen 11.

Uděláme si ještě jednu grilovačku, posedíme, dopijeme naražený sud a jdeme spát.


WP_20150704_057.jpg


V pondělí ráno se už balíme všichni a opouštíme Malou Morávku.

Celý prodloužený víkend nám počasí přálo (až moc!) a to bylo fajn.

Děkujeme Vose za pozvání, azyl a organizaci srazu a Brotyšovi za super trasu.

I přes smutné události to byl moc pěkný sraz a určitě zase rádi příští rok přijedeme.

                                                                                                                                                                Luděk.


PS: Honza si v sobotu došel k doktorovi a má na obou rukou, od loktu sádru. Na každé ruce má zlomený prst.Autor: Luděk (admin) | Datum: 09.07.2015 | Čtenářů: 645 | Reakcí: 10 | Hodnocení : 10

Obrázky k článku :
Žádné nejsou nastavené.

Pro hlasování se musíte přihlásit


Komentáře od tohoto článku :
- Agátě

Luďku, článek jsem přečetla tak nějak bez dechu a pochvalu za něj si schovám na příště, sohledem a myšlenkou na onoho motorkáře, který zaplatil životem za pitomou shodu náhod. Budiž nám jeho smrt připomenutím, že dobré vybavení, oči na stopkách a "myšlení i za druhé" nelze odkládat za žádných okolností. Jsem ráda, že i přes tenhle zážitek jste měli hezký sraz, ono ve společnosti bezvadných lidí se spousta věcí daleko lépe překlene. Honzovi přeji brzké odložení obou sáder a těším se, až mi opět mateřské povinnosti dovolí mezi Vás všechny zavítat.


- pitrysek3

Ahoj všem

Koukám že Vosenky sraz byl zase perfektní.Pochopitelně až na tu děsivou vsuvku,koukal jsem na to s otevřenou pusou.

   Tak hlavně že Honza dopadl v uvozovkách dobře.Tímto ti Honzo zároveň přeji brzké uzdravení obou rukou*Říká : Super* a to samé platí pro tvůj stroj.Letos se mi nějak nedaří sladit volno s víkendovými srazy,snad to bude příští rok lepší...

    Všem přeji pěkné léto a hlavně opatrně.


- Radka

I přes nepříjemný sobotní zážitek to byl parádní víkend s partou, kterou mám ráda.. Díky všem... *Říká : Super*


- vosa

a ještě, Honzo, brzy se uzdrav.


- vosa

jo a Peezee, to video mě fáákt pobavilo, díky


- vosa

ať to bylo tak, nebo tak, nic už to nezmění...ta paní tu situaci bude mít pořád před sebou a ani tisíc advokátů z ní vinu nesmyje. Ač to dopadlo takhle smutně, mi se strašně ulevilo, že to nebyl nikdo z našich! Jen nám tahle situce připoměla, jak ve vteřině doslova, může "naše"rozhodnutí měnit další životy.

Jinak Vám všem chci poděkovat za Vaší hojnou účast, bylo mi s Vámi  opět strašně fajn. Bzz ollé


- Lombi

Ahoj vsichni, skoda ze vsechno dopadlo prave takhle. At se na me nikdo nezlobi, ale podle me to chyba pani ridicky je a mela by za to nest odpovidajici nasledky dle posouzeni soudu. Nelze se preci omlouvat zpusobem "myslela jsem si ze asi vsichni pojedou takhle", takhle zakony napsane nejsou. Pokud se mi stane, ze narazim do auta, ktere prede mnou zprudka zastavi, tak se me taky nikdo ptat nebude i kdyz sem si urcite myslel ze tady urcite nezastavi...a nedej boze kdyz v krizovatce predjedu auto, ktere zniceho nic bez blinkru odboci doleva...me osobni pocity nikoho nezajimaji a nijak me neomlouvaji. A kdyz se clovek zacne ridit jima, tak to prave nejhur dopada. No, doufam ze jsme si smulu vybrali na dlouho dopredu a uz se tesim az vas po hromade zase uvidim...

 

Lombi


- MATY

Ahoj.. k té nehodě..: http://www.studio-sta.cz/products/v-dolni-moravici-se-auto-stretlo-s-motorkou-motorkar-v-nemocnici-zemrel/

Pokládal jsem za svou povinnost, nechat na sebe kontakt, protože jsem celou nehodu viděl jak v kině. V úterý mě kontaktovala PČR Bruntál a chtějí po mně seznam motorkářů z naší skupiny k výslechu v Praze.Odmítám kohokoliv " prásknout"..kromě Salfy ( ten mě slyšel přes intercom a byl v čele) a Vosenky..stejně jste nic důležitého neviděli...Viník je jasný.Kdyby tedy někdo chtěl k tomu něco říci, tak ho klidně napráším, ale počítejte se ztrátou času..možná výslech..možná soud..? Popis Luďka a Honzy si nechám pro sebe..*Cití se chytře* 


mail od HonzyH k tragické události na srazu - k tomu není co dodat - Luděk (admin)

Ahoj Luďku,

byla to opravdu ta křižovatka, kterou jsem měl na mysli. Jenom ta přednost jízdy je tam jinak, nežli jsem si myslel.

Teprve teď jsem pochopil, jakou krutou past nastražila shoda okolností na oba účastníky téhle tragické nehody.

 

Ta řidička zastavila na stopce a po chvíli stání pochopila, že kolem projíždí kolona motorkářů, kteří jedou společně a jeden po druhém odbočují vpravo, takže není proč dále čekat. To, že jeden z nich nebliká vpravo bylo snadné přehlídnout. Bylo pouze nešťastnou náhodou, že se rozjela právě v okamžiku, kdy se přiblížil ten jediný motorkář, který nepatřil do kolony a chtěl jet rovně.

 

Ten motorkář zase netrpělivě čekal, až se dostane k místu, kde bude moct opustit pomalu jedoucí kolonu a když se k němu konečně dostal, viděl před sebou volnou silnici s předností v jízdě a radostně vzal za plyn.

 

V podstatě nikdo z nich se nedopustil ničeho trestuhodného. Nastala jen malá chybička, jejíž pravděpodobnost hraničila s naprostou nemožností. Přesto za ni oba zaplatili velmi krutě.

 

Ačkoli se ta řidička po nehodě chovala „jako kráva“, myslím že byla v těžkém šoku s pocitem hrozné křivdy, že se jí přihodilo něco, za co nepociťovala žádnou vinu. Její chování bych nesoudil tak příkře. Její zbytek života bude těžce poznamenán, bez ohledu na to, jak skvělého právníka zná.

Ten motorkář zaplatil daň nejvyšší. Jeho jediná chyba byla v nevhodném oblečení. Je otázka, jak dalece by ho lepší oblečení uchránilo.

 

Občas se pohybujeme po hodně tenkém ledě. Tohle byl otřesný příklad „jeho proboření“.

 

Měj se fajn,

Honza


- Machoska

Krásné jako vždy*Usmívá se* a chudák motorkář na čopru, ani to nebudu komentovat . Honzovi at je brzo fit *Říká : Super*


Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Dalších 5 článku z kategorie Fazer obsah a podkategorie Články

Pozvánka na Sraz členů a přátel Fazer clubu - Mýto 2020 od Pejrak
Ahoj přátelé a kamarádi jedné stopy. Jako každý rok bychom Vás i letos chtěli se Zlatíčkem pozvat již po 13. na západočeské setkání Fazer clubu ČR, které se koná ve dnech 15.- 17.5. 2020 v rekreačním a školícím středisku „Svatý Štěpán“ u Mýta nedaleko Rokycan.
Rozloučení se sezónou 2019 - sraz Výrovice od Luděk (admin)
Poslední klubový sraz této sezóny se uskutečnil na jižní Moravě ve Výrovicích u Znojma.
Report o srazu v Lučanech nad Nisou – 2019 od Luděk (admin)
Klubové setkání členů Fazer clubu, které se konalo 9.-11. srpna je za námi.
Jaké bylo Vosí Mecheche na Malé Morávce 4.-7.7.2019 od Luděk (admin)
O prodlouženém červencovém víkendu se konalo letošní setkání členů a přátel Fazer clubu v Jeseníkách.
Srazs Fazer clubu - Lučany 2019 od Beda (hendrik)
Zdravím všechny členy Fazer Clubu i ostatní kamarády a zvu Vás už na osmý sraz do Lučan nad Nisou.GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 1
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ