Testovací den Milín – Ducati Diavel
Na sobotu 16.4.2011 jsem se s kamarádem Michalem(Honda CB750) nechal zlákat na testovací den Ducati u Milína. Specielně mě zajímal jediný stroj a to úplná novinka tohoto roku: Ducati Diavel.
Registrace ihned po spuštění registrační stránky 6.4. v 15 hodin se podařila. Byli jsme objednáni na druhou jízdu, která začínala v 10:45. Mimochodem, během prvních 10 minut byly veškeré registrace plné...Ducati Diavel je velmi zvláštní a neobvyklý motocykl, který vždy vzbuzuje emoce. Jak kladné, tak i ty záporné. To, že nenechává lidi bez emocí je známkou jeho vyjímečnosti v současné produkci motocyklů.

  

Diavel pohání motor o objemu 1200 cm2, použitý v modelu Mutistrada. Jeho výkon je zvýšený na 162koní(oproti 150) použitím jiného výfukového systému. Kroutící moment má 127.5Nm@8000ot.

 Vzhledem k mé výšce 195 cm jsem si dopředu zjišťoval abych se na motorku poskládal. Nakonec jsem byl příjemě překvapen pohodlím. Také se Italům podařilo i při absenci štítku nejakým zázrakem docela solidně vyřešit problém s ochranou jezdce proti větru.


 
Zvuk je naprosto famózní. Hned po nastartování i při jízdě se vám dušička tetelí blahem.
Před jízdou jsem měl trochu obavy ze zadní pneumatiky se šířkou 240mm a z toho vyplývající ovladatelnosti. Ale byly úplně zbytečné. Diavel do zatáček jde úplně bez problémů sám. Možná za to může nízké těžiště, ale o 2 kg lehčí FZS 1000 se musí v zatáčkách přemlouvat o dost více. I potřebné náklony jdou u Diavelu úplně snadno.


Další moc pěknou věcí jsou brzdy, zadní sice kupodivu nebrzdí skoro vůbec, ale přední (je spojena se zadní a používá ABS) brzdí přímo nehorázně dobře. Ducati tvrdí, že Diavel má vůbec nejkratší brzdnou dráhu na světě.

  O neustále připraveném „stádečku“ dává Diavel vědet okamžitou reakcí na otočení plynu. Prodleva není žádná, i když je plyn řešen plně elektronickou cestou.Byl to moc prima zážitek. Pokud bych někde měl zbytečných 420 tisíc Kč a vedle garáže servis, Diavel by se mi na kratší trasy hodně líbil! :-))
Projetá trasa: http://tinyurl.com/3s8gdu8
Technické údaje výrobce: http://www.ducati.com/bikes/diavel/diavel/tech_spec.do

Ale za Fazera bych stejně neměnil! ;-)
Anders.

Autor: Anders | Datum: 28.04.2011 | Čtenářů: 360 | Reakcí: 8 | Hodnocení : 8

Obrázky k článku :

Pro hlasování se musíte přihlásit


Komentáře od tohoto článku :
- Machoska
zase máš o čem přemýšlet :-))jak sehnat peníze na Diavel :-))

- dettektorr
Tichá závist, pro mě velká srdcovka.

-
Tak moto to bude asi pecka, ale vzhledove je to pro me des :o)

- zdenek
Teď jsme měli nedávno tu akci od Ducati v Ostravě, přímo naproti práce a byl jsem to obkouknout a nevypadalo to opravdu zle - jenom ty ceny.....

- Šóšin
No jo.Pěkný.

- Anders
Kupodivu sedlo pro spolujezdce je docela velke. Na cervenem Diavelu je sundan kryt. Jen si vubec nedovedu predstavit na tomhle motocyklu kufr ;-)

- pitrysek3
Tak ty ses svezl na Diavelu?Krásná a famózní mašina,jen ta cena je někde mimo rozumný meze.

- Luděk (admin)
Ondro, moc pěkný článek a parádní fotky! Motorka je to fakt zajímavá a originální. Jen by mě zajímalo, jak by se na ní líbilo vzadu Evě? :-))

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Dalších 5 článku z kategorie Fazer obsah a podkategorie Články

Pozvánka od Luděk (admin)
Ahoj přátelé jedné stopy. Chtěli bychom Vás se Zlatíčkem pozvat již na 11-té „ Setkání Fazer clubu ČR“, které se koná ve dnech 18.-20.5. 2018.
Silvetr 2017 v Lučanech nad Nisou od Luděk (admin)
Poslední setkání Fazer clubu v tomto roce, se konalo na našem oblíbeném místě v chatě Agháta v Lučanech nad Nisou.
Rozloučení se sezónou 2017, na Malé Morávce v Jeseníkách. od Luděk (admin)
Uspořádat sraz na horách v termínu na přelomu měsíce září a října, bylo poměrně riskantní, co se týče špatného počasí......
pozvánka na Silvestr 2017 - Lučany nad Nisou od Beda (hendrik)
Zdravím všechny kamarády, členy a přátele Fazer clubu. Zvu Vás všechny na tradiční místo do Lučan nad Nisou, na zde netradiční silvestrovské setkání. Nápad se zrodil na posledním srazu na Malé Morávce. Jelikož už byla pozdější večerní hodina, hladina alkoholu v láhvích povážlivě nízká (na rozdíl od hladin alkoholu v krvi), byl nápad na světě! Prvotní ohlasy byly kladné, tak uvidíme, jak naše nadšení vydrží a jestli se ujme i u ostatních.GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 5
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ