Vosí mecheche na Malé Morávce
Stalo se již každoroční tradicí, že se v Malé Morávce pod Pradědem koná jeden ze srazů Fazer clubu. Ani letos tomu nebylo jinak. Bohužel penzion Iva, kde se srazy pořádají má, omezenou kapacitu a tak se na všechny zájemce o ubytování někdy ani nedostane. Tohle sice nebyl můj případ, ale mě se zase letošní termín srazu překrýval s termínem motodovolené ve Slovinsku. Vosa dostala nápad uspořádat ještě jedno setkání přátel před závěrem sezóny a zajistila penzion.

S radostí jsem uvítal pozvání na "Vosí mecheche". Domluvil jsem se ještě s ostatními pozvanými přáteli z mého regionu na společné cestě do Jeseníků. Přeci jen je to kus cesty a samotnému se mi rozhodně lépe nepojede! Do práce jsem jel už na motorce, abych pak už mohl rovnou vyrazit z Prahy. Dohodl jsem se s Kočou, aby za mnou dorazil přesně na konec mé prac.doby a po cestě jsme ještě vyzvedli Honzu.

Našim dalším cílem byl Heřmanův Městec, kde nás čekal Salfa. Setkání proběhlo na minutu přesně, že jsme si ani nesundali helmy a ihned vyrazili na Žamberk, kam měl dorazit Anders s Evou, kteří vyrazili z Prahy později a jeli stíhací jízdu po hradecké dálnici. Na benzínce v Žamberku jsme byli dříve a tak jsme na ně půl hoďky počkali. Jsme komplet a tak honem do sedel, ať jsme tam do tmy! Cesta proběhla v pohodě a společně se soumrakem jsme dorazili na Morávku. Počasí k nám bylo milosrdné a ani jednou jsme cestou nezmokli, jen na Skřítku byla mlha, že by se dala krájet!                       

Srdečné přivítání a radost, že se opět vidíme! Začal páteční večer. Na uvítanou Ládis připravil vynikající uzená kolena, která pro všechny přivezl.

Šli jsme spát až dost dlouho po půlnoci.                           Stejné DNA se prostě nedá zapřít!


Sobotní ráno nás potěšilo vysokou oblačností, ze které by pršet nemělo. Teplota sice pouhých 8°C, ale snad rtuť teploměru ještě povyleze? Zatím si jdeme koupit snídani a u jídla proberem itinerář dnešní vyjížďky. V plánu je průjezd přes Červenohorské sedlo, Jeseník, Lipová Lázně, Javorník a zde si prohlédnout zámek Jánský Vrch. Po té vyrazit ještě severněji přes hranice do Polska a zajet k jezerům u Nysy (Paczkóv a Otmuchów).  


Teplota je již o několik stupínků vyšší, tak jedeme! Nejvíc jsem se těšil na průjezd Červenohorským sedlem. Jelikož jsem zde byl za poslední 2 roky již třikrát a stále bylo zavřené! Byl jsem ale zklamaný, jak má strana od Loučné mizerný povrch! Tohle, že tu dělali přes dva roky??? Samá záplata, dolík, asfaltoví hadi a štěrkový posyp!!! Alespoň, že druhá polovina dolů k Bělé p.P. byla nová. Dočkáme se i té druhé? V Lipové si dáváme pauzu na oběd. V místní restauraci jsme příjemně překvapeni rychlostí obsluhy.  U restaurace - Lipová LázněV Javorníku necháváme motorky na parkovišti pod zámkem a jdeme se podívat nahoru na zámek. Právě zde probíhá svatba a tak si jen dáme zmrzlinu, pořídíme pár snímků a jdeme zpět ke strojům.                                              

Pokračujeme k našim polským sousedům a zastavujeme až u jezer. Pěkně to tu fouká! Povídám: „Fučí tu jak u Baltu!“ „Hele, Ladis si bere na památku kámen vod moře“ povídá Honza. „ Nesmějte se, já sbírám kameny z cest už léta“ odpovídá Ládis.                           


Tak uděláme několik snímků a pomalu se chystáme na zpáteční cestu. Domlouváme se na zastávce v Jeseníku u benzínky na doplnění paliva. Celou cestu si tak pro sebe do helmy říkám, že je přece škoda jet už zpět na základnu. Tak při tankování v Jeseníku navrhnu ostatním malou vyjížďku na závěr dnešního dne. Přidal se Píďa s Bleškou, Maty, Pepa, Salfa, Ladis a Honza.  Stěrače stírajííí!!!Vzali jsme to zpět do městečka Lipová Lázně, pak na Hanušovice, Šumperk, přes Skřítek do Rýmařova a za ostatními na Malou Morávku. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, a  tak jsme si jízdu pěkně užili. Ladis prohlásil: „teda takhle jsem si snad ještě nezajezdil“! Mohu potvrdit, že to bylo opravdu moc fajn! Nebyl žádný karambol a byli jsme zase všichni pěkně pohromadě. Jen Vosa po našem příjezdu prskala: „stálo ti to za to? Aby ses z těch Hanušovic nezbláznil!“ (Pozn. Stálo!!!)


 


    

Byl tu společný sobotní večer. Pepa a Kubulka připravovali grilování a příjemným překvapením bylo, že dorazil i Taťka s Mamkou (Radek a Dana).


  


  Láska, je láska ......


Po bezvadném masíčku došlo i na diskotéku. Dokonce jsem od Vosy i Mamky dostal několik lekcí tance, jako trénink na Silvestra! Ještě, že mám fotky, protože mi doma nechtěli věřit, že jsem se nechal ukecat! Ale bylo to bezva a spát jsme šli zase až ke druhé hodině.


                                                                                           


Ráno u snídaně jsme smutně konstatovali, jak rychle nám vždy naše společná setkání rychle uběhnou!  A začali jsme se pomalu loučit a rozjíždět se ke svým domovům. Bleška nám udělala ještě jedno společné foto před odjezdem. Vosa dokonce uronila i slzu!


A mě samotnému bylo také líto, že se uvidíme zase až na Silvestra v Kožlanech, protože tak bezvadná parta lidí se těžko opouští.


Na společné zpáteční cestě jsme se domluvili s Honzou, Kočou, Andersem a Evou. Naplánoval jsem ji dosud neprojetou cestou mimo všechna velká města. Nakonec se ukázalo, že je to moc fajn trasa a tak jsme si užili i cestu domů. Počasí nám opět přálo a tak bylo až neuvěřitelné, že jsem za víkend najel bezmála tisíc kilometrů a ani jednou jsem nezmoknul! Domů jsem dorazil v pořádku, jen s lítostí, že to zase tak rychle uteklo! Moc se těším na setkání Morávka 2010!
Autor: Luděk (admin) | Datum: 24.02.2010 | Čtenářů: 539 | Reakcí: 10 | Hodnocení : 10

Obrázky k článku :

Pro hlasování se musíte přihlásit


Komentáře od tohoto článku :
- Bleška
Ahojky všici moto blázínci :oD, po dlouhé době jsem se dostala na stránky, tak musím přidat, sic pozdě, ale přece malý komentář: tento sraz byl mým prvním a téměř všechny jsem viděla prvně a musím říct, že se vyvedl na 100%, moc se mi líbil, bylo mi s vámi fajnově, super odreagování s fajnovýma lidičkama. Doufám, že se s vámi brzy uvidím. Mějte se všichni moc krásně zdraví BLEŠKA

- Machoska
Ahojky, to bylo bezva setkání. Moc Vás všecny zdravím a těším se na příšti sraz. Teprve ted jsem objevila tento článek, jsem to, ale trdlo. pa,pa

- vosa
ŠMANKOTÉÉÉ ZASE HANUŠOVICE??? JÁ VÁM BUDU MUSET VYMYSLET TAK DLOUHOU TRASU, ŽE BUDETE RÁDI, JAK BUDETE DOJÍŽDĚT NA PENZIONEK!!! :-)) TO LADISEK: FÁÁKT BUDOU?? HMM, TO ZASS BUDE..

- Luděk (admin)
Tak to se budu zase těšit Ladisku! Už se mi stýská po společné vyjížďce směr Hanušovice! :-)

- Ladis
Kubulko, nesmutni - letos zase budou kolena a nějaká nechám pro ty později přijíždějící....

- Kubulka
Jo jo Morávka zase nezklamala škoda že jsme přijeli až pozdě v noci kolena už nezbyla jelikož jsou všichni hladovci :-))) ale těším se na další Morávku Vosičko tam prostě nemůžu chybět

pida - pida
byl to super prodlouženej víkend,prostě to naše bzučící vosinka zmákla na 1 :),docela mě mrzelo,že krátce po morávce spadly stránky a my byli opaření...jinak na masíčko od ladise se nedá zapomenout....

- vosa
nooo to je článek!!!! až jsem zase ukápla selzičku, jak jsem si na Vás vzpomněla... TO LUDĚK: JO A VOSA NEPRSKÁ!!! VOSA BZUČÍ! BZZ OLLÉ

dacel - dacel
no to musela být paráda, jen doufám, že se tam letos dostanu také :-)

10 - Pejrak
Moc pěkný článeček. Doufám, že se nám také někdy povede podívat do Jeseníků .

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Dalších 5 článku z kategorie Fazer obsah a podkategorie Články

Report z letošního červnového setkání členů Fazerclubu v Mýtě u Rokycan. od Luděk (admin)
Do rekreačního střediska Svatý Štěpán na břehu Štěpánského rybníka jezdíme už od roku 2018.....
Pozvánka na sraz Fazer clubu Lučany 2024. od Beda (hendrik)
Zdravím všechny členy, příznivce a kamarády! Chci Vás uvědomit, že letošní sraz Fazer Clubu v Lučanech nad Nisou se koná 9 - 11.8.2024.
Pozvánka na sraz Mýto 2024 od Zbyněk
První letošní sraz se uskuteční v rekreačním středisku Svatý Štěpán v Mýtě u Rokycan.
Poslední sraz sezóny 2023 na Malé Morávce pod Pradědem. od Luděk (admin)
Poslední klubové rozloučení s letošní sezónou se konalo 8. - 10. září v Jeseníkách.
Letošní sraz v Lučanech nad Nisou od Luděk (admin)
Lučanský sraz, který se konal 11.-13. srpna, je za námi.GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 2
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ