Zpět na seznam
(3) Všechny značky motocyklů
(15)Ostatní

Musíte se registrovat pro založení nového tématu
Téma: Ukazatel zařazané rychlosti




Ukazatel zařazané rychlosti
Tak jsem si udělal radost a koupil jsem si na svou Hondu CBF 1000 ABS ukazatel zařazené rychlosti. Zvažoval jsem zde popisovaný GT 300, ale odradila mne jeho velikost. (Velikost krabičky od sirek mi přijde zbytečně veliká.)
Nakonec jsem se rozhodl pro výrobek firmy Healtech - Gipro DS H-01 a objednal ho u Alda moto.
Nejen, že je velký jen 2x3cm, ale co je naprosto super, je to, že se připojí rovnou do diagnostického servisního konektoru pod sedlem a je hotovo!
Pak jen natočit na stojanu zařadit jedničku a jak přestane blikat, přeřadit na dvojku, jak opřestane blikat dvojka přeřadit na trojku ......atd. a jak přestane blikat šestka je vše hotovo. Žádné hledání drátů ve svazcích elektroinstalace, žádné složité programování atd. Funguje bezvadně a hned na poprvé!
Aby dispej nerušil vzhled a zároveň nelákal nenechavce nalepil jsem ho do červeného pole otáčkoměru, kde nic nezakrývá a výškově je zároveň s krytem budíků, pod kterým je i přívodní kabel. 
Je to sice dost drahá věcička (pro můj typ téměř 3 tis.), ale je prostě super! Na všechny typy Yamahy Fazer (na rozdíl od mé Hondy) je to o 400,-Kč levnější ale je třeba letovat jeden kabel.
Ukazatel všem co zvažují jeho pořízení vřele doporučuji!


2010-05-04 00:00:00


Ahoj Luďku,taky sem po něm koukal,kámoš to vyštrachal na netu akorát jsem nemohl najít,kde je ten konektor a dneska sem to čirou náhodou našel na motorkářích a teď koukám že tu otom píšeš taky.Cena je vlastně slušná,pár set navíc je za  jednoduchost v zapojení,kabel máš volně na povrchu nebo tažený pod krytem přístrojovky.
2010-05-04 00:00:00


Teda Luďo, ty si děláš na tu svou hondici tolik radostí, žeBlanka z tebe musí mít radost!! Bzz ollé
2010-05-05 00:00:00


Tlak v pneu
Ana domovských stránkách výrobce toho čítače rychlostí prý mají i nějaký bezdrátový ukazatel tlaku v pneu,tak že máš neustálý přehled o tlaku v kolech bratru za necelé tři tisíce. To už je ale blbůstka.
2010-05-05 00:00:00


Mám ho taky,jen od jiný firmy,Engear ,jestli to píšu dobře.Vyblikává i otáčky kdy nejpozději řadit,podle toho na kolik si ho nastavíš.Mám už s tím najetý asi 4000km a ani nevím,jak jsem bez toho dřív mohl jezdit :-)
2010-05-06 00:00:00


Odhlášený uživatel

Ahoj, tak jsem si také udělal radost, je to supr věcička a hlavně ta montáž je fakt jednoduchá.

2010-05-27 00:00:00


Aha, tak to mne teda zaujalo. Mám 3 dotazy: 1. který z těch drátů,  jak a kam se letuje? 2. kam ho umístit na FZ6 Fazer r.v.2004? 3. kudy vést kabel?  Děkuju za radu

2010-05-27 00:00:00


Mám to na Hondě, kde je to velmi jednoduché. Tam se zapojí jen do servisní diagnostické zásuvky pod sedlem a je to! U FZ6 to bude podobně, jen se někde rozpojí konektor a vloží se tam kit (kabeláž - mezikus) a je třeba ještě mimo toho konektoru najít ještě jeden drát od snímače otáček a k němu připojit jediný volný drát od ukazatele.
Ke každému typu ukazatele je český návod.
Sada pro FZ6 je podle aplikační tabulky výrobce složena z ukazatele typu Gipro X-type  a kitu GPX -Y01(sada kabeláže /mezikus/ pro FZ6).

Co se týká toho, kde umístit ukazatel, to je na tobě. Nejlépe tak aby nezakrýval přístroje a tak aby jsi ho viděl i přes tankvak apod. Je malinký 2x3cm a má samolepící podložku držící na hladkém povrchu. Kabel si protahneš pod nádrží do podsedlovky (nebo k místu kde je požadovaný konektor) a páskama stahneš ke kabeláži, nebo rámu.
Pokud je to jinak, tak mě Hugo oprav, nebo upřesni! :-)  
2010-05-27 00:00:00


Používám červený ukazatel a je to super. Fotka je z FZ6.


 

Můžu poslat na mejla návod co ke Gipru je pokud bude zájem?


2010-05-27 00:00:00


Luďkovi a Berkimu děkuji za instruktáž. Berkiho žádám o zaslání návodu e-mailem, adresu mám v profilu. Děkuju.
2010-05-27 00:00:00



*Musíte být přihlášeni pro vložení komentáře
GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 8
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ