Červnový sraz na Malé Morávce.
Již tradičním místem našich setkání na Moravě se stala Malá Morávka pod Pradědem. Na toto naše oblíbené místo se díky kamarádce Vose sjíždíme již několik let a od loňského roku dokonce 2x za sezónu! Termín srazu na Morávce mám červeně zapsaný v kalendáři a vždy se moc těším!

Letos je dost podivné jaro a pěkných dní je pomálu. Ne, že bych uvažoval o tom, že bych za deště nejel, ale přeci jen se modlím, aby to počasí bylo k nám motorkářům alespoň trochu milosrdné. Zvláště při takové dlouhé cestě! Nevím, zda to pomohlo, nebo to bylo motlitbou i těch ostatních, ale světe div se, počasí se v den srazu změnilo jak mávnutím kouzelného proutku! V pátek po práci vyrážíme s kamarády bydlící v Praze a okolí směr Morava za krásného slunného dne. Cesta proběhla bez problémů. Naplánoval jsem ji mimo velká města, úseky plných zatáček a parádně jsme si ji užili. Dorazili jsme na Morávku v půl osmé večer a po ubytování spěchali za ostatními do nedaleké hospůdky.
                                

Tam už bylo pěkně veselo a zábava byla v plném proudu. Povečeřeli jsme a napili se a šli jsme na chatu. Tam jsme si ještě dali uzená kolena od Ladise a pravé moravské frgále (koláče) od Vosy. Ne, že bych byl „nenažraný“, ale jak mně posadí před dobré jídlo, tak se prostě neudržím! :-)Já Vám říkal, nepouštějte mě k tomu! :-))  


Debatili jsme až do pozdních ranních hodin. V sobotu ráno jsme se vypravili na společnou vyjížďku.


  


Před odjezdem dorazilo ještě pár lidí a tak naše kolona (cca 23 strojů) dělala pořádný rozruch ve městech a vesničkách kterými jsme projížděli. O náš bezpečný průjezd se starala opět dvojce Salfa a Kubulka, kterým patří náš společný dík! Naší první zastávkou na trase, byla Pradědova galerie u Halouzků v Jiříkově.  Řezbář, který je evidován i v Guinnessově knize rekordů, zde vystavuje 250 postav a zvířat a je zde opravdu na co koukat!


  


                                                                                                     


                                 

                          Po prohlídce nasedáme na naše stroje a jedeme na nedaleký hrad Sovinec. Tam zabereme celé parkoviště a jdeme na prohlídku hradu.

                                                                  Hrad je poměrně rozsáhlý a je vidět, že zde probíhá rekonstrukce. Část střechy ještě září novotou. Čeká nás výstup na hradní věž. Je pěkné vedro a v kozačkách a kožených kalhotách fakt „super zážitek“. Přijel jsem bez maminy a tak jsem zvědav, kdo ty gatě  pak ze mě sundá! :-)

Renda navrhuje: „musím tam? Nemůžete mi pak říct jak to tam vypadá?“ „ Ne, jdeme nahoru!“ Odpovídám. A šplháme po točitých schodech až nahoru. Alespoň, že to tu trochu fouká a je odtud pěkný výhled.

                                   
Po prohlídce hradu pokračujeme v jízdě. Jediné, co trochu kazí náladu jsou samé uzavírky a objížďky po rozbitých silnicích alespoň 5.třídy (z 5 možných). Kompenzuje nám to však nádherná okolní krajina a naděje, že příště tu budou fungl nové silnice.

Jedeme  na  Šumperk a pak super zatáčkama na Kopřivnou, Hanušovice a Ramzovou. Tam stavíme na pozdní oběd.


Tak ta už tři přání nevyplní! :-)


Po jídle se již malých skupinkách vydáváme na cestu na základnu. Lipová Lázně, Jeseník, Karlova Studánka a Malá Morávka. Byl to bezva den a tak ho zakončíme společným posezením venku u grilování masa co Vosa připravila. Pane jó, tolik vepřových a kuřecích steaků snad ani nemůžeme sníst! Grilování se ujímají dobrovolníci Kubulka a Viktor (Šášť). K masíčku si na střídačku chodíme se džbánky pro pivo a sedíme opět do pozdních hodin. Je radost posedět s tak bezva lidičkami!


                                                  Je tu neděle a s ní i méně radostné loučení. Než se rozjedeme na všechny světové strany, tak nám Dana (Mamka) ještě opeče zbylé maso na cestu, jako svačinu. Holky se vůbec staraly o nás jako o vlastní. Jen umýt po takové bandě nádobí byla pěkná šichta! Díky moc!


                                                                                 


Domů daleko a tak nezbývá, než zvednout kotvy. Ještě, že nejedu sám, ale společně s kamarády. Je to mnohem příjemnější a opět si z cesty domů uděláme bezva vyjížďku.


                 Po dobrém obědě v dětském koutku. :-)
Domů jsem v pohodě dorazil odpoledne a na tachometru mám víc o 740 km. Setkání s kamarády bylo moc fajn a počasí překrásné, co více si přát? Snad jedině, už aby byl další sraz!Autor: Luděk (admin) | Datum: 08.06.2010 | Čtenářů: 337 | Reakcí: 15 | Hodnocení : 9

Obrázky k článku :
Žádné nejsou nastavené.

Pro hlasování se musíte přihlásit


Komentáře od tohoto článku :
- vosa
Všem, co jste se učastnili na Morávce moc díky, byl to opět vydařený srázek!!!! Bzz ollé

Fotky Lenka - šášť
http://www.ulozto.cz/5097438/mm2010.zip

dacel - dacel
jj bylo to fajn, už se těším až přijedete do Mostkovic 16-18.7.2010

- pitrysek3
Jo jo,my tam opět nebyli :-(. Podívám já se vůbec někdy na Morávku?

- Ladis
Suprový víkend - co víc napsat? Luďku ,dík za skvělou dokumentaci a parádní komentář.

- Šóšin
No krása.Zase jeden z povedených srazu zdokumentovám mistrem.

http://uloz.to/5051523/mala-moravka-3.2010.zip - Anders

- Anders
foto

- Radka
Móóc hezký článek :)

- Taz
Čauky Lidičky! Bylo to fakt SUPER. Doufejme, že počasí bude k nám milostivo aspoň na srazech :-) Děkuji za přelé přijetí do party a skvělý víkend.

- Machoska
jak tak koukám, tak mě mrzí, že jsem nemohla býti s Váma do konce chjo, ale zase ruku na srdce...práce šlechtí chi, chi. Těším se na příští setkání.

- Mirek06
Pěkný víkend,pěkný článek,pěkné fotky :-) těšíme se na další :-)

- Anders
Nadhera, presne tak to bylo!

- pida
super článek ,super sraz......jen se dočkat další Morávky,kdy asi bude??No Vosinko?? :))

- Radek
Luďku, článek a foto tak kvalitní, jako víkendové zážitky na Morávce. Už tady číhám od rána. Dokonce jsem tě přistihl, jak se na stránkách "vochomítáš" a říkal jsem si: Už to asi bude. A vono jo! Pěkný.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Dalších 5 článku z kategorie Fazer obsah a podkategorie Články

Pozvánka na sraz Mýto 2024 od Zbyněk
První letošní sraz se uskuteční v rekreačním středisku Svatý Štěpán v Mýtě u Rokycan.
Poslední sraz sezóny 2023 na Malé Morávce pod Pradědem. od Luděk (admin)
Poslední klubové rozloučení s letošní sezónou se konalo 8. - 10. září v Jeseníkách.
Letošní sraz v Lučanech nad Nisou od Luděk (admin)
Lučanský sraz, který se konal 11.-13. srpna, je za námi.
Pozvánka na sraz Lučany 2023 od Luděk (admin)
Zdravím všechny členy, příznivce a kamarády! Chci Vás pozvat na letošní sraz Fazer Clubu v Lučanech nad Nisou v Jizerských horách se koná 11. až 13. srpna 2023.
Sraz Mýto 2023 od Luděk (admin)
První sraz letošní sezóny proběhl již tradičně v RS Svatý Štěpán v Mýtě u Rokycan.GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 3
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ