Hojsova Stráž 2011, aneb První Pejrakův cyklosraz Fazerclubu
Už v létě přišel Pejrak takovým s nápadem, že by měl k dispozici chatu v Hojsovce, a co tedy třeba uspořádat sraz Fazerclubu na Šumavě. K tomu přidal kacířskou myšlenku, pojmout tento sraz trochu netradičně, totiž bez motorek. Ani v nás členech, ani sám v sobě však nemohl popřít milovníka jedné stopy, a navrhl tedy zajímavý kompromis: co takhle uspořádat CYKLOSRAZ Fazerclubu?

 

Na fóru se hned vyrojila spousta pozitivních reakcí, slovo dalo slovo, a Pejrak mohl začít plánovat, a my ostatní se těšit. A byl tady první říjnový víkend, a příroda rozhodla i za poslední váhavce ve volbě dopravního prostředku. Na motorky to skutečně nebylo.

V pátek odpoledne jsem naložila kolo do auta, následovala Pejrakových instrukcí a po nějakém tom bloudění dorazila na místo. Chata se nacházela asi 5 km od Hojsovy Stráže, přímo na konci světa, ukrytá uprostřed lesů a luk, v panenské přírodě.


2.JPG


3.JPG

 

Uvnitř čekal Pejrak, který se staral o teplo klubového krbu a schovával se za pivní lahve.


4.JPG


Brzy se začali sjíždět ostatní a radost z dalších a dalších setkání nebrala konců. Večírek se nesl v duchu klidné zábavy, moc se nepilo (tedy až na ten burčák, nějaké to pivo, víno a kořalku), trochu se debatovalo, probíhala výuka zemědělských pomůcek, strkala se hlava do chomoutu, Pejrak jezdil na koni, Vosa chovala dvojčata (Kyldu a Pejraka),

spát se šlo brzy (k ránu) zkrátka a dobře, všichni jsme šetřili sílu na zítřejší výlet.


6.JPG  5.JPG


7.JPG  8.JPG


9.JPG  10.JPG


11.JPG


 

A už je to tady. Probouzíme se do deštivého rána, snídáme nakoupené i napečené zásoby a oblékáme se patřičného oblečení – skoro jako před motovyjížďkou.

 

 

12.JPG


Pejrak naplánoval trasu na cca 50km a po slovech „první kiláček bude trošku do kopce“ jsme vyrazili. Z onoho trošku do kopce se vyklubalo táhlé a místy docela prudké stoupání, v tisících metrech nad mořem začal déšť postupně přecházet v náš první letošní sníh, a my s vypětím všech sil ukrajovali jeden, dva, tři, osm kilometrů….  onoho Pejrakova kiláčku, a mráz nám zalézal za nehty na rukou i na nohou. Odměnou nám měla být chata na Pancíři, kde jsme se chtěli všichni nasytit a hlavně ohřát.


13.JPG  14.JPG


15.JPG                  16.JPG


17.JPG  18.JPG


Nebýt toho, že jsme Pancíř minuli, byla by to nuda. A taky bych si neužili tu báječnou hostinu v restauraci na Špičáckém sedle. Vrazili jsme dovnitř promrzlí a promáčení, servírky v krojích nám rozdaly noviny pod zadky a začaly roznášet ohříváčky v podobě svařáku, horké griotky, luxusní gulášovku, drškovku, svíčkovou a podobně.


19.JPG  20.JPG


Po příjemně stráveném rozmrznutí u krbu jsme se vydali na závěrečnou část cesty. Ta vedla už jen z kopce a za chvilku jsme byli zpátky na chatě, kde na nás čekaly Hanka Kyldinka, Vosa, a jejich vynikající guláš. Ono to teď vypadá jako nic, ujeli jsme asi 23 km, ale všichni zúčastnění určitě rádi dosvědčí, že to bylo fakt drsný, a že jsme tedy skuteční tvrďáci.

A protože nám po výletě kolovaly v žilách endorfiny, vrhli jsme se do víru zábavy. Hlavním bodem večírku byla oslava Kyldových narozenin. Zapělo se „Kylda má narozeniny“, Kylda zatlačil slzu dojetí z překvapení, které jsme mu nachystali, a mocným dechem sfoukl všechny svíčky kolem narozeninového dortu.


21.JPG


22.JPG  23.JPG


24.JPG  25.JPG


26.JPG  27.JPG


A pak se jedlo, pilo, hodovalo, tancovalo, stavěli se sněhuláci, prováděly se býčí zápasy, prodávaly obrazy a hrály nejrůznější hry se světly. Zkrátka a dobře, byl to zase vydařený večírek v barvách Fazerclubu.


28.JPG  29.JPG


30.JPG  31.JPG


32.JPG


33.JPG  34.JPG


35.JPG  36.JPG


37.JPG  38.JPG


39.JPG                43.JPG

 

 


40.JPG                42.JPG

 


Ráno se vstávat nikomu nechtělo, asi hlavně proto, že nás čekalo loučení a odjezd. Všichni jsme se shodli na tom, že tuhle Hojsovku můžeme zařadit do pravidelných srazů. A teď už se můžeme začít těšit na další Pejrakův počin, a to……….

Přeci na Silvestra Fazerclubu 2011!Autor: Agátě | Datum: 23.10.2011 | Čtenářů: 350 | Reakcí: 13 | Hodnocení : 10

Obrázky k článku :
Žádné nejsou nastavené.

Pro hlasování se musíte přihlásit


Komentáře od tohoto článku :
- amper
Pejrak, dobrý nápad urobiť cyklozraz FazerClubu, takú akciu som ešte u motoriek nezažil, máme u nás na čom pracovať, my chodíme z moto partiou zatiaľ iba na opekačky, je to malá zmena kde berieme hlavne aj decká. čaute.

- Kylda
Bezva článek Agátko. Moc se nám tam líbilo. Byla to bezva akcička, tentokrát v jiném koutě naší matičky české.

- Machoska
chi,chi to byla bezva akce VZPOMÍNÁM :-)) opožděně děkuji za bezva článek Agátě a Pejrakovi za srázek. Už aby bylo jarooooo...

Pecka !!! - Tom alias eurotrucker
Určitě jsem si svojí neúčastí ušetřil nejeden astmatický záchvat :-) Takový jsem sportovec . Smekám !!!

-
spletla jsem se v datu 28.9.

-
No tak to mě pěkně mrzí, že mi tahle akce utekla. 28.10. jsem měla nepříjemnou nehodu na kole po závodech. takže jsem ještě pomlácená a se zlomenou klíčníkostí. Snad mi to vjyde příští rok. Jak tak čtu,měli jste se výborně.

- pitrysek3
No super,i jsem se u toho článku zasmál,vtipně a hezky napsaný.Jen škoda,že jsem tam nebyl.

- Bleška
Juu, tak to bylo dost dobrý... tak srazu na kolech bych se mohla zúčastnit i jako řidič :D... muselo to být náročné, ale fajnové...to by se mi taky líbilo, kolo já také rád ;)

- Agátě
Andersi, nevymlouvej se na kolena a přiznej, že bez motoru to není nic pro Vás! :-) Škoda, že jste nemohli, bylo to vážně bezva, fakt se to Pejrakovi povedlo! Jo, a na té fotce levituje Matty, dělal nám dopravní značení, abychom v té mlze nezabloudili.

- Anders
Pekne, diky za clanek. Az me jednou prestanou zlobit na kole kolena, urcite se take zucastnim! PS: kdo to levituje na tehle fotce? http://www.fazerclub.cz/galerie/galerie/2259.jpg

- Pejrak
Děkuju za pěkný článek o našem cyklotrápení a radování . Ve fajn partě je vždy dobře a nezáleží na počasí. Snad jste to nikdo neodmarodil !

- Pivko
a ja pecka seděl doma?! ach jo. :-(

Smekám před Vámi! - Luděk (admin)
Tak koukám, že jste si to i přes nepřízeň počasí náležitě užili. Jste fakt opravdoví drsňáci! Klobouk dolů! Agáťě, ty krajinky na začátku jsou fakt úžasné!!!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Dalších 5 článku z kategorie Fazer obsah a podkategorie Články

Sraz Mýto 2023 od Luděk (admin)
První sraz letošní sezóny proběhl již tradičně v RS Svatý Štěpán v Mýtě u Rokycan.
Pozvánka na první letošní sraz Mýto 2023 od Luděk (admin)
Ahoj přátelé a kamarádi jedné stopy. Zvu Vás na setkání členů a přátel Fazer clubu, které se koná ve dnech 12. – 14.5.2023 v rekreačním a školícím středisku „Svatý Štěpán“ u Mýta nedaleko Rokycan.
Dobrá zpráva od Myšák
Ahoj kamarádi,
Vosí Mecheche na Malé Morávce 2022 se povedlo! od Luděk (admin)
Tak je tu termín posledního letošního srazu. Na jednu stranu se strašně těším, ale na druhou je mi líto, že se blíží závěr letošní sezóny.
Setkání v Lučanech nad Nisou 2022 od Luděk (admin)
Náš druhý letošní sraz se konal tradičně v Jizerských horách v Lučanech nad Nisou na chatě Agátha.GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 1
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ