Romantické putování po českých hradech II.
Již v polovině týdne jsem sledoval stále se měnící víkendové předpovědi našich rosniček. Trochu se ochladilo, ale nakonec to přeci jen bylo na motorku i pro mou Blanku. Takže se společný sobotní výlet mohl uskutečnit! Naším cílem byl hrad Loket, směr Karlovy Vary.

Vyrazili jsme v půl desáté, když teploměr konečně vylezl na 14°C, při kterých mi už Blanka neomrzá! Naplánoval jsem si trasu z Brandýsa n/L na Kralupy n/V (abych se vyhnul Praze), dál na Slaný, Řevničov a Bochov. Pak jsem trasu úmyslně zahnul na Bečov n/T , abych si trochu spravil náladu pár zatáčkami. Protože cesta po této trase je jak nalinkovaná podle pravítka. Několika kilometrové rovinky a jednou za čtvrt hodiny mírná zatáčka.
Cesta proběhla v pohodě, jen zmiňovaný poslední úsek, na který jsem se těšil, měl vadu na kráse v podobě čerstvé vysprávky takzvanými hady! Toho hada, co tuhle technologii oprav vymyslel, bych nechal vykastrovat! Kolika motorkářům se to musí stát osudné, než silničářům dojde jaká je to hovadina!

Na konci tohoto úseku je pěkná přehrada Březová na říčce Teplá a silnice vede přímo po hrázi, tak na chvíli zastavujeme a já udělám pár obrázků.


  


Pak opět nasedáme a zastavujeme až v Lokti na parkovišti, kde nám motorku ohlídá  J.W.Goethe.
Jdeme se podívat do starobylého centra města.
Poledne na krku a my máme hlad. Tak se poohlížíme po nějaké restauraci. Do oka nám padl soukromý pivovar Svatý Florian, kde i vaří. Tak jdeme dovnitř, je zde liduprázdno a tak se posadíme. Vyfotím si varnu, která je přímo u stolů. Jaké je však rozčarování, když ani po 10min. nikde žádná obsluha! Konečně! Přichází servírka a bez pozdravu po nás hodí jídelní lístek. Po otevření mi tuhne výraz ve tváři! Ceny jsou doslova nehorázné! Nealko pivo (Birell) 0,33l za 45,-Kč, polévka 50,-Kč, hotová jídla od 160,- do 240,-Kč. Proboha, přece nedáme 160,-Kč za pitomej smažák s hranolkama? Rychle pryč, zlodějnu podporovat nebudem, tohle ať si zkoušej na Němce, a ne na nás! Tak teď už víme, proč jsme byli v pivovaru sami! Pokud se dostanete do těchto končin, pivovaru se obloukem vyhněte!  Nakonec jsme se najedli v normální restauraci v boční ulici, kde měli chutné hotovky za 65,-Kč. Ale ještě teď kroutím hlavou nad majitelem pivovaru!Hrad je přímo v centru městečka nad náměstím. Pár schodů a jsme u hradu. Pokladna je otevřená, tak si připravím peněženku na vstupné a jdu k okénku. Překvapený zjišťuji, že je den evropského dědictví Unesco a vstup je dnes zdarma! To je příjemné! Hrad je volně přístupný a k samostatné prohlídce dostáváme tištěného průvodce.


  


Prošli jsme si komnaty i podzemí s expozicí útrpného práva. (Pohyblivé figuriny doplněné světelnými a zvukovými efekty.) Na konec jsme vystoupali na věž, ze které je parádní výhled na město i na řeku.

 Po prohlídce hradu jsme se vrátili k motorce, abychom se vydali na zpáteční cestu. Ještě jsem nad městem zastavil, abych pořídil celkový snímek hradu a jedem dál.
Domů jedem stejnou cestou a u obce Bochov nás zaujal na kopci nějaký vodojem, či co. Tak zastavuju a ťukám do navigace co že to v okolí vlastně je?

Zjišťuji, že je to zřícenina hradu, ale nevede tam silnice. Tak po menším bloudění zastavujem u místního obyvatele, kde dostáváme radu, kudy se tam jede. Že je to v polích na kopci a že na motorce se tam v pohodě dostanem. Tak hurá na pole a po polní cestě mezi pastvinami přijíždíme až ke kopci. Ne, že by jsme byli líní, ale nechce se mi na louce nechat motorku a tak pokračujeme dál po stezce točící se kolem kopce až na vrchol. Hurá, jsme u hradu!   Ze zříceniny hradu Hartenštejn se mimo hlavní věže dochovalo několik zdí a podzemních prostor. Věž zrovna prochází rekonstrukcí. Má nové schodiště, střechu a na jejím vrcholu bude zřejmě rozhledna. Zatím je však zavřená, ale výhled je pěkný i tak. Navíc jsem byl pyšný i na zdolání motokrosové vložky!  


  Tak ještě pořídit vrcholové foto a nejvyšší čas jet domů.


   


Domů jsme dorazili po čtvrté odpoledne a na tachometru přibylo 367km. Počasí se nám vydařilo a zážitky stály za to.

PS. Mimochodem, opět mi málem došel benzín! Při zpáteční cestě jsem do Bečova n/T dojel jen na výpary! :-)


Autor: Luděk (admin) | Datum: 15.02.2010 | Čtenářů: 300 | Reakcí: 3 | Hodnocení : 4

Obrázky k článku :
Žádné nejsou nastavené.

Pro hlasování se musíte přihlásit


Komentáře od tohoto článku :
- Ali
Luďku, máš u mě první mínus. Jeli jste konečně kolem a žádné info....:-(

- Anders
Hlavne aby to bylo vzdy jen "skoro" dosel benzin ;-)

- SLAY
Pěkně napsaný , a trasa na Bečov od Varů veliká paráda až tuda zas pojedeš je lepší dojet až do Chodové Plané místní pivcvar má restaurant ve sklále a ceny skutečně lidové

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Dalších 5 článku z kategorie Fazer obsah a podkategorie Články

Silvetr 2017 v Lučanech nad Nisou od Luděk (admin)
Poslední setkání Fazer clubu v tomto roce, se konalo na našem oblíbeném místě v chatě Agháta v Lučanech nad Nisou.
Rozloučení se sezónou 2017, na Malé Morávce v Jeseníkách. od Luděk (admin)
Uspořádat sraz na horách v termínu na přelomu měsíce září a října, bylo poměrně riskantní, co se týče špatného počasí......
pozvánka na Silvestr 2017 - Lučany nad Nisou od Beda (hendrik)
Zdravím všechny kamarády, členy a přátele Fazer clubu. Zvu Vás všechny na tradiční místo do Lučan nad Nisou, na zde netradiční silvestrovské setkání. Nápad se zrodil na posledním srazu na Malé Morávce. Jelikož už byla pozdější večerní hodina, hladina alkoholu v láhvích povážlivě nízká (na rozdíl od hladin alkoholu v krvi), byl nápad na světě! Prvotní ohlasy byly kladné, tak uvidíme, jak naše nadšení vydrží a jestli se ujme i u ostatních.
Jihočeský sraz Strmilov 2017 od Luděk (admin)
Letos se konal první sraz v jihočeském Strmilově, v chatkovém kempu Chatrek Strmilov u rybníka Komormík. Byl konec prázdnin a pořadatelé srazu, Dušan a Kája zajistili kemp jen pro nás. Jižní Čechy jsou lokalitou, kde je sraz poprvé a tak jsme se všichni moc těšili.
Lučany 2017 - srazové zpravodajství od Luděk (admin)
Sraz v Lučanech nad Nisou, je zaškrtnutá položka v mém plánovacím kalendáři na každou sezónu. Proto jsem ani letos nemohl vynechat….GALERIE
Fotografie člena Fazerclubu.cz
KALENDÁŘ AKCÍ
STATISTIKA
Uživatelé online :

Počet Hostů 3
Počet členů 0
PŘIHLÁŠENÍ
HLEDAT
POČASÍ